Միլանի «Ինտերի» կիսապաշտպան և Հայաստանի ազգային հավաքականի նախկին ավագ Հենրիխ Մխիթարյանը անդրադարձել է Չեմպիոնների լիգայի կիսաեզրափակչի «Բարսելոնայի» դեմ առաջին խաղին՝ խոսելով նաև իր չեղարկված գոլի մասին, որն անարդար է համարել։
«Խելահեղ հանդիպում ստացվեց: Դժվար էր գործողությունների առումով, սակայն հրաշալի դիտելու համար: «Ինտերն» արեց ամեն հնարավոր բան, բայց նաև այն կարծիքի եմ, որ կարող էինք ավելի լավ խաղալ։ «Բարսելոնան», որը հրաշալի էր վերահսկում գնդակի տեղաշարժը, մեծ ճնշում գործադրեց մեզ վրա»,–ասել է Մխիթարյանը, հայտնում է Արմենպրեսը։
Հայ կիսապաշտպանը խոսել է նաև «VAR» համակարգի կողմից իր խփած գնդակի չեղարկմանն՝ ընդգծելով, որ զայրացած է նման որոշման պատճառով:
«Չեղարկված իմ այս գոլը հիշելու եմ ամբողջ կյանքում: Հպարտ եմ իմ թիմակիցներով: Նրանք հրաշալի խաղ ցուցադրեցին։ Սա ֆուտբոլ է և մենք լիահույս ենք, որ չենք կրկնելու այս սխալները տանը` «Սան Սիրոյում»,-ասել է նա։
Իտալական «Ինտերը» Չեմպիոնների լիգայի կիսաեզրափակչի առաջին խաղում հյուրընկալվել է կատալոնական «Բարսելոնային», և հանդիպումն ավարտվել է ոչ ոքի՝ 3:3 հաշվով։ Մխիթարյանը կարողացել է գրավել մրցակցի դարպասը, սակայն գոլը չեղարկվել է VAR համակարգի միջոցով։ Թիմերը մեկ շաբաթ անց կրկին կհանդիպեն՝ այս անգամ «Սան Սիրոյի» դաշտում։

Полузащитник миланского «Интера» и бывший капитан сборной Армении Генрих Мхитарян прокомментировал первый матч полуфинала Лиги чемпионов против «Барселоны», назвав отмену своего гола несправедливой.
«Это была сумасшедшая игра. Сложно было играть, но великолепно смотреть. «Интер» сделал всё возможное, но я думаю, что мы могли сыграть лучше. «Барселона» отлично контролировала мяч и оказывала сильное давление», — сказал Мхитарян в интервью, передаёт «Арменпресс».
Он также отметил, что решение видеопомощников судьи (VAR), отменившее его гол, сильно его разозлило. «Я запомню этот отменённый гол на всю жизнь. Я горжусь своими товарищами по команде — они сыграли прекрасно. Это футбол, и мы надеемся, что дома на «Сан-Сиро» таких ошибок не повторим», — добавил он.
Матч между «Интером» и «Барселоной» завершился со счётом 3:3. Гол Мхитаряна был аннулирован после просмотра VAR. Ответная встреча состоится через неделю на стадионе «Интера» — «Сан-Сиро».