29 Մայիս 2009 - 16:52 AMT
Ավարտվել են 2009-ի մայիսի 23-30 Երեւանում ընթացող բռնցքամարտի պատանիների աշխարհի առաջնության կիսաեզրափակիչ մենամարտերը: Արդյունքում Հայաստանի պատանեկան հավաքականի յոթ ներկայացուցիչներից չորսը, այդ թվում` Արթուր Կաջոյանը (60 կգ ք/կ), Վոլոդյա Հայրապետյանը (63 կգ ք/կ), Ալեքսան Նազանյանը (80 կգ ք/կ) եւ Գոռ Մարգարյանը (+80 կգ ք/կ) պարտվել են` այդպիսով արժանանալով բրոնզե մեդալների:
Հաջող ելույթ են ունեցել Կորյուն Սողոմոնյանը (46 կգ ք/կ), Ջոնիկ Տոնոյանը (54 կգ ք/կ) եւ Հայկ Խաչատրյանը (70 կգ ք/կ): Սողոմոնյանը հաղթանակ է տարել ռուս բռնցքամարտիկ Մագոմետ Ջաբրաիլովի հանդեպ, Տոնոյանը` լիտվացի Տաուտվիդաս Ստատկեվիչուսի հանդեպ, իսկ Խաչատրյանը պարտության է մատնել կուբացի Խեսուս Միգելին:
Եզրափակչում, որը կկայանա մայիսի 30-ին, Կորյուն Սողոմոնյանը հանդիպելու է հնդիկ բռնցքամարտիկ Շիվա Տապայի հետ, Ջոնիկ Տոնոյանը` կուբացի Էռնեստո Բոլերիի, իսկ Հայկ Խաչատրյանը` եզրափակիչ հասած միակ իռլանդացի մարզիկ Ջոզեֆ Ուորդի հետ:

29 Май 2009 - 16:52 AMT
Завершились полуфинальные поединки юношеского чемпионата мира по боксу, проходящего в Ереване с 23 по 30 мая 2009 года. В результате боев из семи представителей юношеской сборной Армении четверо, в том числе Артур Каджоян (в/к 60 кг), Володя Айрапетян (в/к 63 кг), Алексан Назанян (в/к 80 кг) и Гор Маргарян (в/к +80 кг) проиграли встречи, удостоившись, таким образом, бронзовых медалей.
Удачно выступили Корюн Согомонян (в/к 46 кг), Джоник Тоноян (в/к 54 кг) и Айк Хачатрян(в/к 70 кг). Согомонян взял верх над российским боксером Магометом Джабраиловым, Тоноян победил литовца Таутвидаса Статкевичуса, а Хачатрян превзошел кубинца Хесуса Мигеля.
В финале, который состоится 30 мая, Корюн Согомонян встретится с индийским боксером Шивой Тапа, Джоник Тоноян с кубинцем Эрнесто Болери, а Айк Хачатрян с единственным ирландским финалистом Джозефом Уордем.