20 Մայիս 2025 - 08:23 AMT
Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի պաշտպան Նաիր Տիկնիզյանը հայտարարել է, որ մտադիր է հեռանալ Մոսկվայի «Լոկոմոտիվից»։
Նա դժգոհ է խաղաժամանակից։
«Ամռանը փոփոխություն եմ ուզում: Շնորհակալ եմ «Լոկոմոտիվին», թիմի գլխավոր մարզչին, բայց այսօր ես նույնիսկ փոխարինման դուրս եկող խաղացող չեմ։ Դա պետք է արժանապատվորեն ընդունել։ Մրցաշրջանից հետո խոսակցություն կլինի ղեկավարության հետ՝ խնդրելու եմ, որ ինձ թույլ տան հեռանալ։ Ցավոք, չորս տարվա ընթացքում ես ոչինչ չեմ հաղթել։ Դժվար է մի ամբողջ տարի լռել, ձևացնել, թե ոչինչ տեղի չի ունենում։ Ես ամեն ինչի էի պատրաստ այդ մարդու համար, իսկ արդյունքում վտարանդի դարձա։ Կյանքն է այդպիսին, ընդունում եմ»,–ասել է նա, գրում է Match TV-ն։
2025–ին Տիկնիզյանը միայն մեկ անգամ է 90 րոպե անցկացրել խաղադաշտում՝ մարտի 7–ին Ռուսաստանի առաջնության շրջանակում «Ախմատի» հետ խաղում։
Տիկնիզյանը «Լոկոմոտիվ» է տեղափոխվել 2021–ի ամռանը՝ 5․5 մլն եվրոյով։ Նրա պայմանագիրն ուժի մեջ է մինչև 2026–ի հունիսի ավարտը։ Ընթացիկ խաղաշրջանում նա ակումբի կազմում բոլոր մրցաշարերում 2 գոլի հեղինակ է դարձել և 4 գոլային փոխանցման։

20 Май 2025 - 09:25 AMT
Защитник национальной сборной Армении по футболу Найр Тикнизян сообщил, что намерен покинуть московский «Локомотив».
Он выразил недовольство количеством игрового времени.
«Летом хочу перемен. Благодарен “Локомотиву” и главному тренеру, но сейчас я даже не выхожу на замену. Это нужно достойно принять. После сезона будет разговор с руководством — попрошу отпустить меня. К сожалению, за четыре года я ничего не выиграл. Тяжело целый год молчать и делать вид, что ничего не происходит. Я был готов на всё ради этого человека, а в итоге стал изгоем. Такая жизнь — я это принимаю», — сказал он в интервью, которое приводит «Матч ТВ».
В 2025 году Тикнизян провёл все 90 минут на поле лишь один раз — 7 марта в матче чемпионата России против «Ахмата».
Тикнизян перешёл в «Локомотив» летом 2021 года за 5,5 миллиона евро. Его контракт действует до конца июня 2026 года. В нынешнем сезоне он забил два гола и отдал четыре результативные передачи во всех турнирах.