3 Հունիս 2025 - 09:11 AMT
Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային թիմի կիսապաշտպան Վահան Բիչախչյանն ավարտված մրցաշրջանից դժգոհ չէ, սակայն նպատակի ունի առավել շատ խաղաժամանակ ստանալ գալիք մրցաշրջանում:
Նա համոզված է, որ հաջորդ մրցաշրջանն ավելի լավը կլինի, հայտնում է Արմենպրեսը։
«Ինձ համար այս մրցաշրջանը երկու տարբեր հատվածներ ունեցավ, քանի որ առաջին հատվածում հանդես էի գալիս «Պոգոն»-ի, իսկ երկրորդը` «Լեգիա»-ի կազմում: «Լեգիա»-ի տեղափոխությունից հետո վնասվածքս խորացավ ու խանգարեց ինձ: Ուրախ եմ, որ «Լեգիա»-ի կազմում դարձա Լեհաստանի գավաթակիր»,- ասել է նա։
Վերջինիս խոսքով` մրցաշրջանի վերջնամասում նոր ակումբում ավելի քիչ խաղաժամանակ է ստացել ու հիմա իր հիմնական նպատակը հաջորդ մրցաշրջանում հնարավորինս շատ խաղալն է:
«Հաջորդ մրցաշրջանը, միանշանակ, ավելի լավը կլինի: Հիմա երեք շաբաթ է, ինչ սկսել եմ բուժումներս վնասվածքից: Թիմի հետ մարզումային աշխատանքներս կսկսեմ երեք շաբաթից»,-առանձնացրեց նա:

Полузащитник национальной сборной Армении Ваган Бичахчян заявил, что, несмотря на сложности, остался доволен прошедшим сезоном, но ставит цель получить больше игрового времени в следующем. Как сообщает «Арменпресс», футболист уверен, что следующий сезон однозначно будет лучше.
«Для меня этот сезон разделился на две части: сначала я играл за „Погонь“, а затем — за „Легию“. После перехода в „Легию“ травма усугубилась и мешала мне. Рад, что в составе „Легии“ стал обладателем Кубка Польши», — отметил он.
По его словам, в конце сезона в новом клубе он получал меньше игрового времени. Его основная цель — максимально часто выходить на поле в следующем сезоне.
«Следующий сезон точно будет лучше. Уже три недели как я прохожу лечение. Через три недели начну тренировочный процесс с командой», — добавил Бичахчян.