«Նոա» ակումբը երկարաձգել է համագործակցությունը Հովհաննես Համբարձումյանի, Արտակ Դաշյանի և Օգնյեն Չանչարևիչի հետ։
Արտակ Դաշյանը միացել է թիմին 2024/25 մրցաշրջանի մեկնարկից առաջ՝ համալրելով երկրի չեմպիոնի ու գավաթակրի կազմը։
«Այստեղ բոլորս մտածում ենք նոր հաղթանակներ կերտելու մասին: Շատ ուրախ եմ, որ շարունակելու եմ իմ ֆուտբոլային ճանապարհը «Նոայում», – ասել է Արտակ Դաշյանը, հայտնում է Panorama.am-ը։
Նա արդեն հասցրել է անցկացնել 21 հանդիպում՝ դառնալով մեկ գոլի և չորս գոլային փոխանցման հեղինակ։
Դարպասապահ Օգնյեն Չանչարևիչը միացել է թիմին 2023/24 մրցաշրջանի ընթացքին։ Այդ ժամանակից ի վեր նա մասնակցել է 44 խաղի, որոնցից 17-ում կարողացել է անառիկ պահել սեփական դարպասը։
«Շարունակում ենք գերազանցության ճանապարհը: Ուրախ եմ, որ շարունակելու ենք միասին գրել պատմության նոր էջերը», – ասել է Օգնյեն Չանչարևիչ։
Թիմի ավագ Հովհաննես Համբարձումյանը երկու լիարժեք մրցաշրջան է անցկացրել «Նոայի» կազմում։ Այդ ընթացքում նա մասնակցել է 66 հանդիպման՝ խփելով 6 գոլ և կատարելով 9 գոլային փոխանցում։
«Հպարտ եմ, որ շարունակելու եմ կրել «Նոայի» մարզաշապիկը: Ամեն ինչ կներդնեմ, որպեսզի հասնենք մեր նպատակներին», – ասել է նա։
Նախկինում ակումբը արդեն հայտնել էր նաև Գուստավո Սանգարեի և Գուդմունդուր Թորարինսոնի հետ պայմանագրերի երկարաձգման մասին։

10 Июнь 2025 - 12:48 AMT
Футбольный клуб «Ноа» продлил сотрудничество с Ованнесом Амбарцумяном, Артаком Дашяном и Огненом Чанчаревичем.
Артак Дашян присоединился к команде перед началом сезона 2024/25, усилив состав действующего чемпиона и обладателя Кубка Армении.
«Здесь все думают о новых победах. Очень рад, что продолжу свой футбольный путь в „Ноа“», — сказал Дашян, сообщает «Panorama.am ».
Он уже провел 21 матч, забил один гол и отдал четыре результативные передачи.
Вратарь Огнен Чанчаревич пришел в команду в ходе сезона 2023/24. С тех пор он провел 44 игры, из которых в 17 оставил свои ворота в неприкосновенности.
«Мы продолжаем путь к совершенству. Рад, что вместе будем писать новые страницы истории», — отметил Чанчаревич.
Капитан команды Ованнес Амбарцумян провел два полных сезона в составе «Ноа». За это время он сыграл 66 матчей, забил шесть мячей и сделал девять голевых передач.
«Горжусь тем, что продолжу носить футболку „Ноа“. Отдам все силы, чтобы достичь поставленных целей», — заявил он.