Մոսկվայի «Լոկոմոտիվը» հաստատել է, որ ակումբի պաշտպան Նաիր Տիկնիզյանը կտեղափոխվի սերբական «Ցրվենա Զվեզդա», որի մասին լուրեր էին շրջանառվում լրատվամիջոցներում։
«Մաղթենք նրան հաջողություն։ Նա պետք է հաջողության հասնի Սերբիայում։ Նրանք խաղում են Եվրոպայում, այնտեղ նրա համար մի փոքր ավելի հետաքրքիր կլինի», – ասել է տնօրենների խորհրդի անդամ Վալերի Ֆիլատովը, հայտնում է Match TV-ն։
Նա հավելել է, որ «եթե նրան վաճառեին ավելի լուրջ և թանկ ակումբի, դա իսկապես լավ կլիներ»։
Տիկնիզյանը Բելգրադ է մեկնելու հունիսի 21-ին։
Տիկնիզյանը Մոսկվայի ակումբում հանդես է եկել վերջին չորս տարիներին։ 26-ամյա կիսապաշտպանը 2024/25 մրցաշրջանի ընթացքում մասնակցել է 33 հանդիպման՝ գրանցելով երկու գոլ և կատարելով չորս գոլային փոխանցում։
Ավելի վաղ խաղացողը լրագրողների հետ զրույցում հայտնել է, որ բավարարված չէ «Լոկոմոտիվում» ստացած խաղաժամանակով, ուստի մրցաշրջանի ավարտից հետո մտադիր է դիմել ղեկավարությանը՝ թույլատրություն ստանալու այլ ակումբ տեղափոխվելու։ Նրա գործող պայմանագիրը «Լոկոմոտիվի» հետ նախատեսված է եղել մինչև 2026 թվականի ամառը։

Московский «Локомотив» подтвердил, что армянский полузащитник Наир Тикнизян переходит в ведущий сербский клуб «Црвена Звезда», информация о чём ранее уже появлялась в СМИ.
«Пожелаем ему удачи. Он должен добиться успеха в Сербии. Там играют в Европе, ему, возможно, будет чуть интереснее», — заявил член совета директоров Валерий Филатов, сообщает Match TV.
Он добавил: «Если бы его продали в более серьёзный и дорогой клуб, это действительно было бы очень хорошо».
Ожидается, что Тикнизян прибудет в Белград 21 июня.
Полузащитник выступал за московский клуб на протяжении последних четырёх лет. В сезоне 2024/25 он провёл 33 матча, забил два гола и отдал четыре результативные передачи.
Ранее игрок сообщил журналистам, что он недоволен количеством игрового времени в «Локомотиве» и намерен был после завершения сезона обратиться к руководству с просьбой разрешить переход в другой клуб. Его контракт с «Локомотивом» действовал до лета 2026 года.