Հունիսի 19-ին Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի հրավերով կմեկնի Թուրքիա։ : Այդ մասին հայտնել է Թուրքիայի նախագահի վարչակազմի կապի վարչության ղեկավար Ֆահրեթթին Ալթունը։
Նրա խոսքով՝ այցի շրջանակում նախատեսվում է «ադրբեջանական թաղամաս» անվանումով բնակելի համալիրի բացման արարողությունը, որը կառուցվել է Թուրքիայի և Ադրբեջանի կողմից Քահրամանմարաշ քաղաքում՝ 2023 թվականի փետրվարի ավերիչ երկրաշարժից հետո, գրում է APA-ն։
Ֆահրեթթին Ալթունն ավելացրել է, որ այցի ընթացքում նախագահները մտքեր են փոխանակելու տարածաշրջանային ընթացիկ զարգացումների և թուրք-ադրբեջանական հարաբերությունների վերաբերյալ։
Հունիսի 20–ին Թուրքիա կմեկնի ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։ Նրա այցը ևս կկայանա Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի հրավերով։

19 июня президент Азербайджана Ильхам Алиев по приглашению президента Турции Реджепа Тайипа Эрдогана отправится с визитом в Турцию. Об этом сообщил глава управления по связям администрации президента Турции Фахреттин Алтун.
По его словам, в рамках визита состоится церемония открытия жилого комплекса под названием «Азербайджанский квартал», построенного совместно Турцией и Азербайджаном в городе Кахраманмараш после разрушительного землетрясения в феврале 2023 года, сообщает APA.
Фахреттин Алтун добавил, что в ходе визита президенты обменяются мнениями по текущим региональным событиям и двусторонним турецко-азербайджанским отношениям.
20 июня Турцию посетит премьер-министр Армении Никол Пашинян. Его визит также состоится по приглашению президента Эрдогана.