2 Հունիս 2009 - 11:22 AMT
«Ճակատագրի հեգնանքով մոտավորապես վերջին մեկ տարվա ընթացքում մենք արդեն 5-րդ անգամ հանդիպում ենք Թուրքիայի հետ տարբեր տարիքային հավաքականների մակարդակով: Մեր երիտասարդական հավաքականն անցած տարի ապացուցեց, որ ի զորու է հավասար պայքար մղել ուժեղ մրցակցի հետ եւ նույնիսկ հաղթանակ տանել նրա նկատմամբ: Հայաստանի Մ 21 տարեկանների հավաքականում այժմ սերնդափոխություն է, այդուհանդերձ, մեր թիմի անդամները բավական փորձառու են, եւ ես վստահ եմ, որ կարող են հաջող հանդես գալ այս ընտրական փուլում:
Այստեղ ես շատ եմ կարեւորում երկրպագուի բուռն աջակցությունը, ով կարող է 12-րդ խաղացողի դերը ստանձնել գալիք հանդիպմանը: Համոզված եմ, որ Ձեր օգնությամբ եւ տղաների մեծ նվիրվածության շնորհիվ մենք կարող ենք հասնել հաղթանակի: Ուստի, կոչ եմ անում բոլորին միասնաբար աջակցել Հայաստանի երիտասարդական հավաքականին: Հաջողություն եմ մաղթում բոլորիս: Ցանկանում եմ բարեհաջող ելույթ եւ հետագա հաղթանակներ»,-ասել է Հայրապետյանը:

Президент Федерации футбола Армении Рубен Айрапетян обратился к болельщикам с просьбой поддержать молодежную сборную Армении (до 21 года) по футболу в предстоящем матче отборочного этапа чемпионата Европы-2011 против турецких сверстников.
«Иронией судьбы за последний год мы уже в пятый раз встречаемся с разными возрастными сборными Турции. Наша молодежная сборная в прошлом году доказала, что в состоянии вести равную борьбу и даже побеждать сильных соперников. В молодежной сборной Армении на данный момент происходит смена поколений, тем не менее, наши футболисты достаточный опыт и я уверен, что они удачно выступят в отборочном этапе», – заверил Айрапетян
Президент ФФА также отметил, что большую роль в футбольном матче играют болельщики, которые становятся 12-ым игроком на поле.
«Я уверен, что с вашей помощью и благодаря полной отдаче футболистов мы сможем добиться победы. Поэтому призываю всех поддержать нашу молодежную сборную в предстоящей игре со сборной Турции», – сказал Айрапетян.