23 Հունիս 2025 - 08:19 AMT
Հայաստանի հավաքականի պաշտպան Նաիր Տիկնիզյանը Մոսկվայի «Լոկոմոտիվ» ակումբից տեղափոխվել է սերբական «Ցրվենա զվեզդա»։
26-ամյա ֆուտբոլիստը նոր ակումբի հետ ստորագրել է եռամյա պայմանագիր, գրում է Euor-footboal.ru-ն։
«Լոկոմոտիվ» տոկոս կստանա ֆուտբոլիստի հաջորդ տրանսֆերից։
«Տպավորություններս շատ դրական են, հայտնվել եմ մեծ ակումբում, որը խաղում է եվրոպական մրցաշարերում։ Գիտակցում եմ այն պատասխանատվությունը, որն ինձ վրա է։ «Ցրվենա զվեզդայի» հետ նպատակը Չեմպիոնների լիգան է»,- հայտնել է ակումբի մամուլի ծառայությունը։
Նաիր Տիկնիզյանը «Լոկոմոտիվի» կազմում էր 2021 թվականից։ Այդ ընթացքում նա անցկացրել է 122 հանդիպում՝ դառնալով 16 գոլի և 17 գոլային փոխանցման հեղինակ։

23 Июнь 2025 - 09:48 AMT
Защитник сборной Армении Наир Тикнизян покинул московский «Локомотив» и перешёл в сербский клуб «Црвена звезда». 26‑летний футболист заключил с новым клубом контракт сроком на три года, сообщает Euro‑football.ru.
«Локомотив» получит процент от суммы следующего трансфера игрока.
«Мои впечатления очень положительные, я оказался в большом клубе, который выступает в европейских турнирах. Я осознаю ту ответственность, которая лежит на мне. С «Црвена звезда» цель — Лига чемпионов», — заявил игрок, сообщает пресс‑служба клуба.
Тикнизян выступал за «Локомотив» с 2021 года. За это время он провёл 122 матча, забил 16 голов и сделал 17 результативных передач.