Հայ բռնցքամարտիկ, միջին քաշային կարգում IBF վարկածով աշխարհի չեմպիոն Արթուր Աբրահամը բստահ է, որ առաջիկա մենամարտը իր 29-ամյա ակումբային ընկեր Մահիր Օրալի (Sauerland Events) հետ չի կարող ազդել իրենց բարիդրացիական հարաբերությունների վրա, բայց, չնայած, դրան, այդ մենամարտին հայ բռնցքամարտիկն ամենայն լրջությամբ է մոտենում:
«2003 եւ 2004 թվականներին մենք հաճախ ենք վարժանքների ժամանակ մրցակցել Քյոլնում եւ լավ հարաբերություններ ունեցել: Մենք երկուսս էլ մարզիկներ ենք եւ ջանասիրաբար մարզվում ենք: Երկուսս էլ մեր աշխատանքն ենք անում` նա իրենը, իսկ ես` իմը, բայց ես կստեի, եթե ասեի, որ չեմ ցանկանում հաղթել: Մենամարտից հետո մեր հարաբերությունները չեն փոխվի»,- ասել է Աբրահամը:
Օրալն իր հերթին հայտնել է, որ իրեն հաճելի էր իմանալ, որ առաջիկա մենամարտը լինելու աշխարհի չեմպիոն եւ վաղեմի ընկեր Արթուր Աբրահամի հետ:
«Ինձ համար մեծ բավականություն էր իմանալ, որ ես հանդիպելու եմ Արթուրի հետ: Մենք միմյանց ճանաչում էինք դեռեւս մեր պրոֆեսիոնալ կարիերայի սկզբում, երբ վարժանքների ժամանակ մրցակիցներ էինք, թեեւ այժմ երկուսս էլ առնականացել ենք: արթուրը դարձել է աշխարհի չեմպիոն, ես նույնպես շատ բանի եմ հասել»,- Օրալին մեջբերում է www.fightnews.com-ը:
Չեմպիոն Ուլլի Վեգների մարզիչը խոստացել է, որ հանդիսատեսները հաճույք կստանան այդ մենամարտը դիտելուց:
«Մահիրը շատ լավ մարզիկ է: Թող ռինգը որոշի, թե նրանցից ով է ավելի ուժեղ: Ես կարծում եմ, որ մենամարտը շատ հետաքրքիր կստացվի եւ հանդիսատեսին հաճույք կպատճառի: Վերջին ժամամակներս բռնցքամարտի երկրպագուները ստիպված են հետեւել մի քանի միանգամայն անհետաքրքիրն մենամարտերի, ուստի մենք ցանկանում ենք լավ բռնքամարտի շոու կազամերպել: Իհարկե, մենք ցանկանում ենք պահպանել տիտղոսը, բայց մեզ համար կարեւոր է հանդիսատեսին դիտարժան մենամարտ մատուցել հունիսի 27-ին»,- ասել է Վեգները:

3 Июнь 2009 - 10:48 AMT
Армянский боксер чемпион IBF в среднем весе Артур Абрахам уверен, что предстоящий бой против своего 29-летнего одноклубника Махира Орала (Sauerland Events) не может повлиять на их хорошие приятельские отношения, но, несмотря на это, к предстоящему бою против Махира Орала он относится со всей серьезностью.
«В 2003 и 2004 годах мы часто спарринговали в Кельне, и хорошо ладили друг с другом. Мы оба спортсмены и упорно тренируемся. Мы оба делаем свою работу – он свою, а я свою, – но я бы соврал, если бы сказал, что не хочу победить. После боя наши отношения останутся прежними», – сказал Абрахам. Орал, в свою очередь, заявил, что ему было приятно узнать, что предстоящий поединок будет против чемпиона мира и старого товарища Артура Абрахама.
«Для меня было большим удовольствием узнать, что я встречусь с Артуром. Мы знаем друг друга еще с начала наших профессиональных карьер, когда мы были спарринг-партнерами, хотя сейчас мы оба возмужали. Артур стал чемпионом мира, и я тоже многого добился», – цитирует Орала www.fightnews.com.
Тренер чемпиона Улли Вегнер пообещал, что зрители получат удовольствие от просмотра этого поединка.
«Махир — отличный парень. Пусть ринг решит, кто из них сильнее,. — Я полагаю, что бой получится очень интересным и доставит зрителям удовольствие. В последнее время поклонники бокса были вынуждены наблюдать за несколькими весьма неинтересными поединками, и поэтому мы хотим устроить хорошее боксерское шоу. Конечно, мы хотим сохранить свой титул, но для нас важно дать зрителям достойное зрелищное шоу 27 июня», – сказал Вегнер.