17 Հուլիս 2025 - 07:45 AMT
Ոսկե մեդալներ են նվաճել Տիգրան Կիրակոսյանը (50 կգ) և Սուրեն Կատվալյանը (60 կգ), հայտնում է Հայաստանի բռնցքամարտի ֆեդերացիան։
Արծաթե մեդալներ են նվաճել Սուրեն Բաբլումյանը (46 կգ), Վլադիմիր Մշեցյանը (52 կգ), Կարեն Զախարյանը (57 կգ), Էդգար Սուքիասյանը (75 կգ) և Միքայել Գյուլումյանը (80 կգ)։
Բրոնզե մեդալով են պարգևատրվել Հակոբ Շարբաթյանը (48 կգ), Հայկ Կարապետյանը (54 կգ) և Արսեն Կարապետյանը (66 կգ)։
4 արծաթ ու երկու բրոնզ էլ նվաճել են աղջիկները։
Մեր մարզիկներից պատվո հարթակի 2-րդ աստիճանին են կանգնել 46 կգ քաշային կարգում Սյուզաննա Իշխանյանը, 50 կգ–ում՝ Համեստ Աֆրիկյանը, 57 կգ՝ Անահիտ Հարությունյանը և 75 կգ–ում՝ Վիկտորիա Սահակյանը։ 48 կգ քաշային կարգում Նանա Բալասանյանն ու 52 կգ քաշային Լիաննա Ժամհարյանը նվաճել են բրոնզե մեդալ։

17 Июль 2025 - 08:00 AMT
Армянские боксёры добились впечатляющих результатов на юношеском чемпионате Европы, завоевав 2 золотые, 5 серебряных и 3 бронзовые медали и заняв второе место в командном зачёте.
Как сообщает Федерация бокса Армении, золотые медали завоевали Тигран Киракосян (50 кг) и Сурен Катвалян (60 кг).
Серебряными призёрами стали Сурен Баблумян (46 кг), Владимир Мшецян (52 кг), Карен Захарян (57 кг), Эдгар Сукиасян (75 кг) и Микаел Гюлумян (80 кг).
Бронзовые награды получили Акоп Шарбатян (48 кг), Айк Карапетян (54 кг) и Арсен Карапетян (66 кг).
Девушки также выступили успешно, завоевав четыре серебряные и две бронзовые медали.
Серебро завоевали Сюзанна Ишханян (46 кг), Амест Африкян (50 кг), Анаит Арутюнян (57 кг) и Виктория Сааакян (75 кг). Бронзовыми призёрами стали Нана Баласанян (48 кг) и Лианна Жамгарян (52 кг).