Էդուարդ Սպերցյանը, որը հանդես է գալիս «Կրասնոդարի» կազմում և ներկայացնում է Հայաստանի ազգային հավաքականը, արդեն համաձայնություն է տվել Իսպանիա տեղափոխվելու հարցում։
«Metaratings»-ի տեղեկացմամբ՝ իսպանական Լա Լիգան ներկայացնող «Ժիրոնան» դիտարկում է Սպերցյանի տրանսֆերը գնելու հնարավորությունը, գրում է Sovsport.ru-ն։
25-ամյա կիսապաշտպանի ներկայացուցիչներն արդեն հանդիպում են ունեցել իսպանական ակումբի ներկայացուցիչների հետ և քննարկել են հնարավոր տրանսֆերը։ Սպերցյանը պատրաստ է տեղափոխվել Իսպանիա։
Ռուսաստանի Պրեմիեր լիգայի նախորդ մրցաշրջանում Սպերցյանը մասնակցել է 28 հանդիպման` դառնալով 11 գոլի և 6 գոլային փոխանցման հեղինակ։

18 Июль 2025 - 12:26 AMT
Эдуард Сперцян, выступающий за «Краснодар» и национальную сборную Армении, дал согласие на возможный переход в Испанию.
По информации «Metaratings», клуб испанской Ла Лиги «Жирона» рассматривает вариант приобретения Сперцяна, сообщает «Sovsport.ru».
Представители 25-летнего полузащитника уже провели встречу с руководством испанского клуба и обсудили возможный трансфер. Сперцян готов к переезду в Испанию.
В прошлом сезоне российской Премьер-лиги Сперцян принял участие в 28 матчах, забил 11 голов и отдал 6 результативных передач.