4 Հունիս 2009 - 14:18 AMT
Հայաստանի հավաքականի նախկին ֆուտբոլիստ Համլետ Մխիթարյանը կշարունակի իր կարիերան Երեւանի «Բանանցում»: Իրանական «Ռախախանի» հետ պայմանագրի ժամկետը լրացել է, եւ Համլետ Մխիթարյանը, որը հանդես է եկել 2007-2009-ը, ազատ գործակալի կարգավիճակ է ստացել, ինչը ստիպել է ֆուտբոլիստին վերադառնալ հայրենիք:
Ինչպես հայտնել է PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին «Բանանց» ՖԱ մամլո ծառայությունը, տվյալ պահին Մխիթարյանի հայտի հարցը «Բանանցում» չի որոշվել, քանի որ պետք է սպասել տրանսֆերային պատուհանի, որը բացվելու է 2009-ի հունիսի 23-ին:
Ներկա դրությամբ Համլետ Մխիթարյանը մարզվում է «Բանանցի» հետ, բայց խաղադաշտ դուրս գալ թիմի կազմում նա չի կարող, քանի որ ի տարբերություն անցյալ տարվա փորձի, երբ ֆուտբոլիստը կարող էր հայտարարվել թիմի կազմում առաջնության ընթացքում, այս տարի հայտ կարելի է ներկայացնել միան տրանսֆերային պատուհանի ժամանակ, որը Հայաստանում աբցվելու է հունիսի վերջին:

Экс-футболист сборной Армении Гамлет Мхитарян продолжит свою карьеру в ереванском «Бананце». Срок контракта с иранским «Рахаханом», где Мхитарян выступал с 2007 по 2009гг., истек, и армянский полузащитник получил статус свободного агента, что и заставило футболиста вернуться на родину.
Как сообщили PanARMENIAN.Net в пресс-службе ФК «Бананц», на данный момент вопрос заявки Мхитаряна в «Бананц» не решен, поскольку нужно дождаться трансферного окна, который откроется 23 июня 2009 года.
В настоящее время Гамлет Мхитарян тренируется с «Бананцом», но выйти на поле в составе ереванцев не сможет, поскольку в отличие от прошлогодней практики, когда футболиста можно было заявить в состав команды в ходе чемпионата, в этом году заявка допускается только во время трансферного окна, которое в Армении откроется в конце июня.