ԱՄՆ Ներկայացուցիչների պալատի անդամ Ջո Ուիլսոնը հայտարարել է, որ նախագահ Դոնալդ Թրամփն, իր կարծիքով, բացառիկ խաղաղարար է և արժանի է Խաղաղության Նոբելյան մրցանակի։
Քաղաքական գործչի խոսքով՝ Թրամփը կարևոր դեր է ունեցել մի շարք հակամարտող երկրների հաշտեցման գործընթացում՝ Կոնգո և Ռուանդա, Թաիլանդ և Կամբոջա, Պակիստան և Հնդկաստան, գրում է Minval.az-ը։
«Եվ ապագայում՝ Ադրբեջան և Հայաստան։ Թրամփն արժանի է Խաղաղության Նոբելյան մրցանակի»,–ընդգծել է Ուիլսոնը։
Շրջանառվում են տեղեկություններ այն մասին, թե ուրբաթ օրը Վաշինգտոնում հնարավոր է տեղի ունենա Փաշինյան-Ալիև հանդիպում։ Նշվում է, որ Բաքուն և Երևանը պատրաստ են հայտարարել խաղաղության համաձայնագիր կնքելու իրենց մտադրության մասին։ ՀՀ Կառավարության լրատվության վարչությունից ոչ հերքել, ոչ հաստատել է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի՝ ԱՄՆ կատարելիք այցի մասին մամուլում և սոցիալական ցանցերում շրջանառվող տեղեկատվությունը։

Член Палаты представителей США Джо Уилсон заявил, что, по его мнению, президент Дональд Трамп является исключительным миротворцем и достоин Нобелевской премии мира.
По словам политика, Трамп сыграл важную роль в процессах примирения между рядом государств, включая Демократическую Республику Конго и Руанду, Таиланд и Камбоджу, Пакистан и Индию, сообщает Minval.az .
«И в будущем — Азербайджан и Армения. Трамп заслуживает Нобелевской премии мира», — подчеркнул Уилсон.
Тем временем распространяются слухи о возможной встрече премьер-министра Армении Никола Пашиняна и президента Азербайджана Ильхама Алиева в Вашингтоне в пятницу. Сообщается, что Баку и Ереван готовы объявить о намерении подписать мирное соглашение. Пресс-служба правительства Армении не подтвердила и не опровергла распространяемую в СМИ и соцсетях информацию о визите Пашиняна в США.