Մրցուղու վրա հեծանվասպորտի Հայաստանի պատանեկան հավաքականը հունիսի 13-ին կժամանաի Թուրքիա: Ինչպես հայտնել է PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին Հայաստանի Հեծանվային սպորտի ֆեդերացիայի գործադիր տնօրեն Կարեն Գրիգորյանը, առաջնությունը սկսվելու է հունիսի 7-ից եւ մասնակցելու են ավելի քան 40 մարզիկներ երեք տարիքային կարգերում:
«Սա արդեն Հայաստանի առաջնության երկրորդ փուլն է, առաջինը տեղի է ունեցել խճուղու վրա մայիսի 22-24-ը: Առաջնությունից հետո հունիսի 13-ին Հայաստանի պատանեկան հավաքականը մարզիչ Արմեն Գեզալյանի գլխավորությամբ կժամանի Թուրքիա, որտեղ Քոնիա քաղաքում հունիսի 16-21-ը կմասնակցի միջազգային մրցաշարի: Հուլիսի 15-19-ը տեղի կունենա մրցուղու վրա Եվրոպայի առաջնությունը, որին Հայաստանի կողմից մասնակցելու է Սուրեն Պետրոսյանը»,- ասել է Գրիգորյանը:
Սուրեն Պետրոսյանը եւ Արամ Մելիքյանը մասնակցելու են աշխարհի պատանիների առաջնությանը, որը տեղի է ունենալու Մոսկվայում օգոստոսի 20-24-ը:

5 Июнь 2009 - 14:59 AMT
25 июня в Ереване стартовал чемпионат Армении по велоспорту на треке. Как сообщил корреспонденту PanARMENIAN.Net исполнительный директор Федерации велосипедного спорта Армении Карен Григорян, первенство продлится до 7 июня и в нем принимают участие более 40 спортсменов в трех возрастных категориях.
«Это уже второй этап чемпионата Армении – первый проходил на шоссе с 22 по 24 мая. После первенства 13 июня юношеская сборная Армении под руководством тренера Армена Гезаляна отбудет в Турцию, где в городе Кония с 16 по 21 июня примет участие в международном турнире. А с 15 по 19 июля пройдет молодежный чемпионат Европы на треке, в котором от Армении примет участие Сурен Петросян», – сказал Григорян.
Сурен Петросян и Арам Меликян также примут участие в юниорском чемпионате мира, который пройдет 20-24 августа в Москве.