Սեպտեմբերի 6-ին Վազգեն Սարգսյանի անվան «Հանրապետական» մարզադաշտում նախատեսված է 2026 թվականի աշխարհի առաջնության եվրոպական գոտու որակավորման փուլի Հայաստան-Պորտուգալիա ֆուտբոլային հանդիպումը։
Տոմսերը դարձել են հասանելի tickets.ffa.am կայքում, գրում է Արմենպրեսը։
Ինչպես այս, այնպես էլ Հայաստանի ազգային հավաքականի հաջորդ բոլոր հանդիպումների համար տոմսերի վաճառքն իրականացվելու է միմիայն առցանց․ տոմսերի ֆիզիկական վաճառք չի նախատեսվում:
Յուրաքանչյուր անձ կարող է գնել Հայաստան-Պորտուգալիա հանդիպման ոչ ավելի, քան 2 տոմս: Գնումից հետո օգտատերը տեսնելու է իր գնած տոմսերը tickets.ffa.am կայքի անձնական հաշվում, սակայն տոմսերի QR կոդերն ակտիվանալու են միայն հանդիպման օրը:

14 Август 2025 - 08:27 AMT
Федерация футбола Армении (ФФА) объявила о начале продажи билетов на матч отборочного турнира чемпионата мира-2026 между сборными Армении и Португалии, который пройдёт 6 сентября на Республиканском стадионе имени Вазгена Саргсяна в Ереване. Приобрести их можно только на сайте tickets.ffa.am, передаёт Armenpress.
Как и для этой, так и для всех последующих игр национальной сборной Армении, билеты будут продаваться исключительно онлайн, без физических точек продажи.
Каждому покупателю разрешается приобрести не более двух билетов на матч Армения–Португалия. После покупки билеты будут доступны в личном кабинете на сайте tickets.ffa.am, однако их QR-коды активируются только в день игры.