5 Հունիս 2009 - 17:27 AMT
Հունիսի 5-ին Հայաստանի տարիքային բոլոր կարգերի բռնցքամարտի Հայաստանի հավաքականները (պատանեկան, երիտասարդական եւ մեծերի) մեկնել են Ծաղկաձոր, որտեղ մինչեւ հունիսի 15-ը ուսումնամարզական հավաք կանցկացնեն: Ինչպես PanARMENIAN.Net-ին են հաղորդել Հայաստանի բռնցքամարտի ֆեդերացիայում, Հայաստանի ազգային հավաքականը, վերադառնալով Ծաղկաձորից, ուսումնամարզական հավաք կանցկացնի Աբովյան քաղաքում, այդպիսով շարունակելով նախապատրաստվել աշխարհի առաջիկա 15-րդ առաջնությանն, որը կանցնի սեպտեմբերի 1-12 Միլանում (Իտալիա):
Հայաստանի հավաքականը հուլիսի 1-5-ը ուսումնամարզական հավաք կանցկացնի Մարիուպոլում (Ուկրաինա): Իսկ երիտասարդական հավաքականը նույն ժամկետում հավաք կանցկացնի Ֆրանկֆուրտում (Գերմանիա):

5 июня сборные Армении по боксу всех возрастных категорий (юношеская, молодежная и взрослые) отбыли в Цахкадзор, где до 15 июня проведут учебно-тренировочный сбор (УТС). Как сообщили PanARMENIAN.Net в Федерации бокса Армении, национальная сборная Армении по боксу по возвращению из Цахкадзора проведет учебно-тренировочный сбор в городе Абовян, продолжая таким образом готовиться к предстоящему 15-му чемпионату мира, который пройдет с 1 по 12 сентября в Милане (Италия).
Сборная Армении по боксу также с 1 по 5 июля проведет учебно-тренировочный сбор в Мариуполе (Украина). А молодежная сборная в те же сроки проведет УТС во Франкфурте (Германия).