2 Սեպտեմբեր 2025 - 11:08 AMT
Իրանի արտաքին գործերի նախարարության մամուլի քարտուղար Իսմայիլ Բեղային հայտարարել է, որ Իրանը դրական զարգացում է համարում Հայաստանի և Պակիստանի միջև դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատման մասին համատեղ կոմյունիկեի ստորագրումը։
«Մենք լավ հարաբերություններ ունենք Պակիստանի և Հայաստանի հետ։ Հուսով ենք, որ մեր երկու հարևանների միջև հարաբերությունների հաստատումը կխթանի տարածաշրջանային երկրների ամրապնդմանը», — ասել է Բեղային, հայտնում է APA-ն։
Հայաստանի և Պակիստանի արտաքին գործերի նախարարները ստորագրել են կոմյունիկե երկու պետությունների միջև դիվանագիտական հարաբերություններ սկսելու վերաբերյալ։

2 Сентябрь 2025 - 12:35 AMT
Официальный представитель МИД Ирана Исмаил Багаи заявил, что Тегеран рассматривает подписание совместного коммюнике об установлении дипломатических отношений между Арменией и Пакистаном как положительное развитие.
«Мы имеем хорошие отношения как с Пакистаном, так и с Арменией. Надеемся, что установление отношений между нашими двумя соседями поспособствует укреплению стран региона», — отметил Багаи, передаёт APA.
Министры иностранных дел Армении и Пакистана подписали коммюнике о начале дипломатических отношений между двумя государствами.