3 Սեպտեմբեր 2025 - 13:18 AMT
Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիան կրկին զգուշացրել է երկրպագուներին, որ Հայաստան-Պորտուգալիա խաղի բոլոր տոմսերի QR կոդերը կակտիվանան միայն սեպտեմբերի 6-ին՝ ժամը 16։00-ին։
«Նման որոշումը նպատակ ունի հնարավորինս կանխելու տոմսերի վերավաճառքը։ Վերավաճառողները տոմսերը կարող են վաճառել մի քանի անձի, բայց ակտիվանալու է միայն մեկ QR կոդ։
Հարգելի՛ ֆուտբոլասերներ, ՀՖՖ-ն ևս մեկ անգամ հորդորում է սև շուկայից չգնել տոմս՝ հետագա բարդություններից խուսափելու համար»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ։
Հայաստանի հավաքականը սեպտեմբերի 6-ին Վազգեն Սարգսյանի անվան «Հանրապետական» մարզադաշտում կընդունի Պորտուգալիային։ Խաղի մեկնարկը՝ ժամը 20:00-ին։ Սեպտեմբերի 9-ին նույն մարզադաշտում մեր ընտրանին կընդունի Իռլանդիայի հավաքականին՝ խաղը մեկնարկելու է կրկին ժամը 20:00-ին։

3 Сентябрь 2025 - 13:45 AMT
Федерация футбола Армении (ФФА) вновь напомнила, что QR-коды всех билетов на матч Армения–Португалия будут активированы 6 сентября в 16:00.
«Это решение принято для максимального предотвращения перепродажи билетов. Перекупщики могут попытаться продать один и тот же билет нескольким людям, но активируется только один QR-код.
Уважаемые болельщики, ФФА ещё раз настоятельно призывает не покупать билеты на чёрном рынке, чтобы избежать дальнейших проблем», — говорится в сообщении.
6 сентября сборная Армении примет команду Португалии на стадионе «Республиканский» имени Вазгена Саргсяна. Начало матча — в 20:00. 9 сентября на том же стадионе и в то же время Армения сыграет с Ирландией.