8 Սեպտեմբեր 2025 - 08:35 AMT
ՀՀ պետական բյուջեի ֆինանսավորմամբ ընթացքի մեջ է /Մ-12/-Խնձորեսկ-Ներքին Խնձորեսկ ավտոճանապարհի կմ0+000-կմ10+100 հատվածի հիմնանորոգումը։ Այս ճանապարհահատվածը, որի երկարությունը 10.1 կմ է, ապահովում է Ներքին Խնձորեսկ բնակավայրի կապը Գորիս քաղաքին, հայտնում է «Ճանապարհային դեպարտամենտ» հիմնադրամը։
Շինհրապարակում ներկայում իրականացվում են մայթերի կառուցման, ջրահեռացման համակարգերի, ինչպես նաև ասֆալտբետոնե ծածկի տեղադրման և այլ ենթակառուցվածքային աշխատանքներ։
Նախագծով նախատեսվում է ճանապարհը ծածկել երկշերտ ասֆալտբետոնե ծածկով և ապահովել անհրաժեշտ անվտանգության տարրերով։

8 Сентябрь 2025 - 10:50 AMT
При финансировании государственного бюджета продолжается капитальная реконструкция участка /М-12/ Хндзореск – Неркин Хндзореск, км0+000 – км10+100, сообщает фонд «Дорожный департамент».
Протяжённость ремонтируемого отрезка составляет 10,1 км, он обеспечивает транспортное сообщение села Неркин Хндзореск с городом Горис.
На строительной площадке выполняются работы по устройству тротуаров, монтажу водоотводных систем, укладке асфальтобетонного покрытия и другим инфраструктурным элементам.
Проект предусматривает покрытие дороги двухслойным асфальтобетоном и оснащение её всеми необходимыми элементами безопасности.