16 Սեպտեմբեր 2025 - 07:28 AMT
Իրանի արդարադատության նախարար Ամինհոսեյն Ռահիմին նախատեսում է պաշտոնական այց կատարել Հայաստան, հայտնում է է Իրանում ՀՀ դեսպանությունը։
Այդ մասին ասվել է սեպտեմբերի 14–ին դեսպան Գրիգոր Հակոբյանի և Իրանի արդարադատության նախարարի՝ մարդու իրավունքների և միջազգային հարցերով տեղակալ Ասգյար Ջալալիանի հանդիպման ժամանակ։
«Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Իրանի արդարադատության նախարար Ամինհոսեյն Ռահիմիի՝ առաջիկայում Հայաստան նախատեսվող այցի մանրամասները»,– ասված է հաղորդագրության մեջ:
Կողմերն անդրադարձել են արդարադատության ոլորտում համագործակցությանը՝ երկկողմ իրավական փոխօգնության շրջանակում՝ կարևորելով այս բնագավառում կապերի խորացման անհրաժեշտությունը:

16 Сентябрь 2025 - 09:10 AMT
Министр юстиции Ирана Аминхоссейн Рахими планирует в ближайшее время совершить официальный визит в Армению, сообщает посольство Армении в Иране.
Об этом стало известно после встречи, состоявшейся 14 сентября между послом Армении Григором Акопяном и заместителем министра юстиции Ирана по правам человека и международным вопросам Асгаром Джалалианом.
«На встрече обсуждались детали предстоящего визита министра юстиции Ирана Аминхоссейна Рахими в Армению», — говорится в сообщении.
Стороны также обсудили расширение сотрудничества в сфере юстиции в рамках двусторонней правовой помощи, подчеркнув необходимость дальнейшего углубления связей в этой области.