Հայաստանի հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի հավաքականի ներկայացուցիչ Սլավիկ Գալստյանը դարձել է աշխարհի առաջնության բրոնզե մեդալակիր:
Խորվաթիայի մայրաքաղաք Զագրեբում ընթացող հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի աշխարհի առաջնության 67 կգ քաշային կարգում բրոնզե մեդալի համար գոտեմարտում Սլավիկ Գալստյանն ուժերը փորձել է Ղրղզստանի մարզիկ Ռազզակ Բայրեկեևի դեմ և հաղթանակ է տարել 15:5 հաշվով, հայտնում է Արմենպրեսը։
Հայաստանի հավաքականից այս մրցաշարի ընթացքում ոսկե մեդալ է նվաճել Մալխաս Ամոյանը, իսկ Հրաչյա Պողոսյանը գրավել է երրորդ տեղը՝ արժանանալով բրոնզե պարգևի:

Представитель сборной Армении по греко-римской борьбе Славик Галстян завоевал бронзовую медаль на чемпионате мира.
На проходящем в столице Хорватии Загребе первенстве мира по греко-римской борьбе Галстян выступал в весовой категории до 67 кг. В поединке за бронзу он встретился с борцом из Кыргызстана Раззаком Байрекеевым и одержал уверенную победу со счётом 15:5, сообщает «Арменпресс».
От армянской сборной также отличился Малхас Амоян, завоевавший золотую медаль, а Грачья Погосян занял третье место и получил бронзу.