9 Հունիս 2009 - 16:02 AMT
Այսօր Հայաստանի Ազգային օլիմպիական կոմիտեի նախագահ եւ «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանը պարգեւատրել է ծանր ատլետիկայի Եվրոպայի առաջնության մրցանակակիրներին:
Այսպիսով, Եվրոպայի չեմպիոն Առաքել Միրզոյանը (69 կգ ք/կ) ստացել է խոստացված «Նիվա» մակնիշի ավտոմեքենան: Դրամական պարգեւատրումներ են ստացել Եվրոպայի փոխչեմպիոններ Նազիկ Ավդալյանը, Հռիփսիմե Խուրշուդյանը եւ աշխարհի պատանեկան առաջնության արծաթե մրցանակակիր Սմբատ Մարգարյանը, ինչպես նաեւ ծանրամարտիկների մարզիչները եւ բժիշկները:
Երախտագիտության խոսքով հանդես է եկել Առաքելի հայրը եւ անձնական մարզիչ, օլիմպիական չեմպիոն Օգսեն Միրզոյանը, նշելով, որ նման խրախուսումը խթան է հանդիսանում ավելի համառ աշխատանքի եւ նոր հաջողությունների հասնելու համար:
Գագիկ Ծառուկյանը համոզվածություն է հայտնել, որ Առաքելը գնալու է հոր ճանապարհով եւ կարողանալու է նվաճել չեմպիոնի տիտղոսն աշխարհի երիտասարդական առաջնությունում, որը տեղի է ունենալու Բուխարեստում հունիսի 12-19-ը:

9 Июнь 2009 - 16:02 AMT
Сегодня президент Национального Олимпийского комитета Армении и лидер партии «Процветающая Армения» Гагик Царукян наградил призеров чемпионата Европы по тяжелой атлетике.
Таким образом, чемпион Европы Аракел Мирзоян (в/к 69 кг) получил обещанную машину марки «Нива». Денежное вознаграждение получили вице-чемпионки Европы Назик Авдалян, Рипсиме Хуршудян и серебряный призер юношеского чемпионата мира Смбат Маргарян, а также тренеры и врачи штангистов.
С благодарственной речью выступил отец и индивидуальный тренер Аракела олимпийский чемпион Огсен Мирзоян, отметив, что подобное поощрение является стимулом для более усердной работы и достижения новых успехов.
Гагик Царукян, в свою очередь, выразил уверенность в том, что Аракел пойдет по отцовским стопам и сумеет завоевать чемпионский титул также в предстоящем молодежном чемпионате мира, который пройдет с 12 по 19 июня в Бухаресте.