Կառավարությունը սուբվենցիոն ծրագրերով մարզերին ավելի քան 1 մլրդ 582 մլն դրամ կհատկացվի: Այդ մասին ասվել է կառավարության նիստում։
Տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարարի տեղակալ Արմեն Սիմոնյանը հայտնել է, որ ներկայացված որոշման նպատակն է 2025 թվականի պետական բյուջեից համաֆինանսավորել համայնքային ենթակառուցվածքների զարգացմանն ուղղված սուբվենցիոն ծրագրեր։
Ըստ նախագծի՝ կհամաֆինանսավորվի 24 համայնքի կողմից ներկայացված 26 ծրագիր։
«Ցանկանում եմ նշել, որ սույն որոշման հաստատմամբ կունենանք 2025 թվականի պետական բյուջեից 14.9 մլրդ դրամի համաֆինանսավորված սուբվենցիոն ծրագրեր»,- նշել է փոխնախարարը։

9 Октябрь 2025 - 14:45 AMT
На заседании правительства было объявлено, что в рамках субвенционных программ регионам Армении будет предоставлено более 1 миллиарда 582 миллионов драмов государственной поддержки.
Заместитель министра территориального управления и инфраструктур Армен Симонян сообщил, что цель представленного решения — софинансирование проектов по развитию инфраструктуры общин за счёт государственного бюджета 2025 года.
Согласно проекту, будет профинансировано 26 программ, представленных 24 общинами.
«После утверждения настоящего решения общий объём софинансируемых субвенционных программ из бюджета 2025 года составит 14,9 миллиарда драмов», — отметил Симонян.