Սերբական «Ցրվենա Զվեզդայի» և Հայաստանի ազգային հավաքականի պաշտպան Նաիր Տիկնիզյանը կմասնակցի Հայաստանի հավաքականի առաջիկա հանդիպումներին։
Նա հայտարարել է, որ կարող էր բացակայել նոյեմբերյան հանդիպումներից՝ Հունգարիայի և Պորտուգալիայի դեմ, հայտնում է Radar Armenia-ն։
«Մենք երկխոսություն ունեցանք, որը չպետք է տարածվեր մեր ազգային հավաքականից դուրս։ Բայց դա նորմալ է։ Այո, հնարավոր էր՝ ես չկարողանայի մասնակցել Հայաստանի ազգային հավաքականի նոյեմբերյան խաղերին։ Դա արդեն անցյալում է։ Ես ուզում եմ օգտակար լինել Հայաստանի ազգային հավաքականին այնքան ժամանակ, քանի դեռ նրանք իմ կարիքն ունեն, և մարզչական անձնակազմը հավատում է ինձ։ Ես կգամ այնքան հաճախ, որքան անհրաժեշտ է, և քանի դեռ երկրպագուները հավատում են ինձ»։
Նա չի մանրամասնել, թե ինչ է քննարկվել իր և հավաքականի գլխավոր մարզիչ Եղիշե Մելիքյանի միջև։
Երբ նրան հարցրել են, թե ինչպիսին են իր հարաբերությունները Մելիքյանի հետ, Տիկնիզյանը պատասխանել է, որ դրանք գործնական են։
«Բացառապես գործնական, ինչպես պետք է լինի խաղացողի և մարզչի միջև։ Մենք ունենք նպատակներ և խնդիրներ, որոնց պետք է միասին հասնենք»,- ասել է նա։
Նոյեմբերի 13-ին Վազգեն Սարգսյանի անվան «Հանրապետական» մարզադաշտում տեղի է ունենալու 2026 թվականի աշխարհի առաջնության եվրոպական գոտու որակավորման փուլի Հայաստան-Հունգարիա հանդիպումը։

Защитник сербского клуба «Црвена Звезда» и сборной Армении Наир Тикнизян примет участие в предстоящих матчах национальной команды.
Он сообщил, что мог пропустить ноябрьские встречи против Венгрии и Португалии, передаёт «Radar Armenia».
«Мы провели беседу, которая не должна выходить за пределы национальной сборной. Но это нормально. Да, было возможно, что я не смог бы принять участие в ноябрьских матчах сборной Армении. Сейчас это уже в прошлом. Я хочу быть полезным национальной сборной до тех пор, пока в ней нуждаются и пока тренерский штаб верит в меня. Я буду приезжать так часто, как это необходимо, и пока болельщики верят в меня», — заявил он.
Тикнизян не раскрыл подробности разговора с главным тренером сборной Армении Егише Меликяном.
На вопрос о характере своих отношений с Меликяном он ответил, что они строго деловые.
«Исключительно деловые, как и должно быть между игроком и тренером. У нас есть цели и задачи, которых мы должны достичь вместе», — отметил Тикнизян.
13 ноября на республиканском стадионе имени Вазгена Саргсяна состоится матч квалификационного этапа ЧМ-2026 между Арменией и Венгрией.