11 Նոյեմբեր 2025 - 14:23 AMT
Հայաստանի ազգային հավաքականի ավագ, «Կրասնոդարի» կիսապաշտպան Էդուարդ Սպերցյանը ժամանել է Երևան և միացել հավաքականին՝ նախապատրաստվելու առաջիկա խաղերին Հունգարիայի և Պորտուգալիայի ընտրանիների դեմ, գրում է Factor.am-ը։
Ֆուտբոլիստը Տելեգրամի իր ալիքում տեսանյութ է հրապարակել և գրել է, որ հավաքականում խաղալը միշտ առանձնահատուկ հուզումնալից է։
«Ես արդեն Երևանում եմ։ Հավաքականում խաղալը միշտ առանձնահատուկ հուզումնալից է։ Մինչև Հունգարիայի հավաքականի դեմ հանդիպումն ունենք մի քանի օր։ Կպատրաստվենք»,– գրել է Սպերցյանը։
25-ամյա կիսապաշտպանը Հայաստանի հավաքականի կազմում պատրաստվում է ԱԱ-2026-ի ընտրական փուլում F խմբի երկու վճռորոշ հանդիպումներին։ Եղիշե Մելիքյանի գլխավորությամբ թիմը նոյեմբերի 13-ին՝ Վազգեն Սարգսյանի անվան «Հանրապետական» մարզադաշտում, կընդունի Հունգարիայի հավաքականին, իսկ նոյեմբերի 16-ին վերջին տուրում կխաղա Պորտուգալիայի դեմ՝ Պորտուի «Դրագաու» մարզադաշտում։
Այս պահին F խմբի մրցաշարային աղյուսակը գլխավորում է Պորտուգալիայի հավաքականը՝ 10 միավորով։ Հունգարիան ունի 5, Իռլանդիան՝ 4, իսկ Հայաստանի հավաքականը եզրափակում է խմբի աղյուսակը՝ 3 միավորով։

Полузащитник российского клуба «Краснодар» и капитан сборной Армении Эдуард Сперцян прибыл в Ереван и присоединился к национальной команде для подготовки к ближайшим матчам отборочного турнира чемпионата мира 2026 года против сборных Венгрии и Португалии, сообщает Factor.am .
В своём Telegram-канале футболист опубликовал видео и написал: «Я уже в Ереване. Играть за сборную — это всегда особое волнение. До матча с Венгрией осталось несколько дней. Будем готовиться».
25-летний полузащитник готовится провести два решающих матча в составе сборной Армении в рамках отборочного цикла ЧМ-2026 в группе F. Под руководством Егише Меликяна команда 13 ноября примет сборную Венгрии на стадионе имени Вазгена Саргсяна, а 16 ноября в заключительном туре сыграет против Португалии на стадионе «Драгау» в Порту.
На данный момент в турнирной таблице группы F лидирует сборная Португалии с 10 очками. У Венгрии — 5, у Ирландии — 4, а Армения замыкает таблицу с 3 очками.