17 Հունիս 2009 - 17:14 AMT
Ավարտվել է Հայաստանի ֆուտզալի առաջնության եզրափակիչ փուլը: Վերջին, ոչինչ չորոշող փուլում, իր համար արդեն 1-ին տեղն ապահոված «Էրեբունին» զիջել է «Եվրոպա» թիմին 3:5 հաշվով, «Թալ Գրիգը» պարտության է մատնել «Արսենալ Նոր Նորքին» 15:2 հաշվով, իսկ «Հրազդանը» պարտվել է անցյալ տարվա չեմպիոն «Պոլիտեխնիկին» 7:10 հաշվով:
Ֆուտզալի եւ կանանց ֆուտբոլի կոմիտեի հաշվարկներով 104 միավորներով առաջնության լավագույն ռմբարկուն է դարձել «Պոլիտեխնիկ» թիմի ֆուտբոլիստ Կարեն Միքայելյանը: Երկրորդ տեղում Արմեն Գյուլամբարյանն է «Էրեբունի» թիմից, որը 88 գոլ է խփել, երրորդ տեղում 46 գնդակներով Վանիկ Ղազարյանն է («Հրազդան»), չորրորդում` 34 գնդակներով էդուարդ Հովհաննիսյանը «Արսենալի Նոր Նորքից», հինգերորդում` 31 գնդակներով Գրիգոր Կապուկրանյանն է «Թալ Գրիգից»:

Завершился финальный этап чемпионата Армении по футзалу. В последнем, ничего не решающем туре, уже обеспечивший себе 1 место в первенстве «Эребуни» уступил команде «Европа» со счетом 3:5, «Тал Григ» обыграл «Арсенал Нор Норк» со счетом 15:2, а «Раздан» уступил прошлогоднему чемпиону команде «Политехник» – 7:10.
По подсчетам комитета футзала и женского футбола лучшим бомбардиром первенства со 104 мячами стал футболист команды «Политехник» Карен Микаелян. На втором месте Армен Гюламбарян из команды «Эребуни», забивший 88 мячей, на третьем месте с 46 мячами Ваник Казарян («Раздан»), четвертый – Эдуард Оганесян из «Арсенал Нор Норка»– 34 мячей, и замыкает лучшую пятерку Григор Капукранян из «Тал Грига» – 31.