Հունիսի 17-ին տեղի է ունեցել Հայաստանի ֆուտբոլի առաջնության 11-րդ փուլի երկու տեղափոխված հանդիպումներից մեկը, որում Երեւանի «Բանանցն» իր դաշտում ընդունել է Աշտարակի «Միկային»:
Խաղի հաշիվը բացել է «Միկան». 9-դ փուլում աչքի է ընկել Կոտ դ’Իվուարի հարձակվող Բոտի Դեմելը: Պատասխան գնդակը շատ չի ուշացել: 9-րդ րոպեին հաբասարակշռությունը վերականգնել է «Բանանցի» կիսապաշտպան Արտակ Հոսեփյանը: Առաջին խաղակեսում հաշվի մեջ փոփոխություննե չեղան: Երկրորդ խաղակեսի սկզբում` 48-րդ րոպեին «Միկան» կրկին առաջ է անցել: Երկրորդ հաղթական գոլի հեղինակ է դարձել իսպանացի կիսապաշտպան Ուլիսես Մոնտենեգրոն:
Այսպիսով, «Միկան» պատասխան խաղում 1:2 հաշվով հավաքել է 29 միավոր եւ հավասարվել առաջնության առաջատար «Փյունիկին»:
11-րդ փուլի 2-րդ տեղափոխված խաղը, որում «Փյունիկն» իր դաշտում ընդունելու է «Արարատին», տեղի է ունենալու հուլիսի 7-ին «Հանրապետական» մարզադաշտում:

17 июня состоялся первый из двух перенесенных встреч 11 тура чемпионата Армении по футболу, в котором ереванский «Бананц» принимал на своем поле аштаракскую «Мику».
Счет в матче открыли аштаракцы: на 9 минуте отличился Кот д’Ивуарский форвард Боти Демел. Но ответного мяча долго ждать не пришлось. На 9 минуте восстановил равновесие полузащитник «Бананца» Артак Осеян. В первом тайме изменений в счете не произошло. А в начале второго тайма, на 48 минуте, «Мике» вновь удалось выйти в счете вперед. Автором второго и победного мяча стал испанский полузащитник Улисес Монтенегро.
Таким образом, «Мика», взяв реванш в ответном матче со счетом 1:2 (в 4 туре аштаракцы потерпели домашнее поражение от «Бананца» со счетом 2:3), набрала 29 очков и сравнялась с лидером первенства «Пюником».
Второй перенесенный матч 11 тура, в котором «Пюник» примет на своем поле «Арарат», состоится 7 июля на стадионе «Республиканский».