Հայաստանի Ֆուտբոլի Ֆեդերացիայի Կարգապահական կոմիտեի որոշմամբ «Արարատ» ֆուտբոլային ակումբի հաշվին տեխնիկական պարտություն (0:3) է գրանցվել 12-րդ փուլում «Բանանցի» հետ հանդիպմանը երկու որակազորկված ֆուտբոլիստների` դարպասապահ Գեւորգ Պրազյանի եւ կիսապաշտպան Սերգեյ Էրզրումյանի մասնակցության համար: Այդ մասին հաղորդում է ՀՖՖ մամլո ծառայությունը:
«Արարտը» նաեւ տուգանվել է 100 000 դրամի չափով: Այնուամենայնիվ, այդպիսի որոշումը չազդեց «Արարատի» դրության վրա առաջնությունում, քանի որ այդ հանդիպմանը «Արարատի» ֆուտբոլիստները «Բանանցին» զիջեցին 0:2 հաշվով:
Բայց «Արարատի» խնդիրները դրանով չավարտվեցին: «Արարատի» պատանեկան թիմը երկրորդ անգամ չներկայանալու համար ՀՖՖ Կարգապահական կոմիտեի որոշմամբ հեռացվել է առաջնությունից: Իսկ ակումբն իր հերթին տուգանվել է 50 000 դրամի չափով:

По решению дисциплинарного комитета Федерации Футбола Армении футбольному клубу «Арарат» было присуждено техническое поражение (0:3) за участие в матче 12 тура против «Бананца» двух дисквалифицированных футболистов – вратаря Геворга Празяна и полузащитника Сергея Эрзрумяна. Об этом сообщает пресс-служба ФФА.
«Арарат» также был оштрафован на сумму в размере 100000 драм. Тем не менее, на турнирное положение «Арарата» такое решение не повлияло, поскольку в этом матче араратцы уступили «Бананцу» со счетом 0:2.
Но проблемы «Арарата» на этом не заканчиваются. Юношеская команда «Арарата» (1995 года рождения) из-за второй неявки на матч по решению дисциплинарной комиссии ФФА была снята с первенства. А клуб, в свою очередь, был оштрафован на сумму в размере 50000 драм.