19 Հունիս 2009 - 14:02 AMT
Հայ սուսերամարտիկներ Միքայել Ղազարյանը եւ Արկադի Մուրադյանը պատրաստվում են Եվրոպայի առաջնությանը, որը տեղի է ունենալու հուլիսի 13-19-ը Պլովդիվում (Բուլղարիա): Ինչպես հայտնել է PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին Հայաստանի Սուսերամարտի ֆեդերացիայի գլխավոր քարտուղար Արտաշես Մադոյանը, Մուրադյանը եւ Ղազարյանը մինչեւ Եվրոպայի առաջնությունը մասնակցելու են 25-րդ ամառային համաշխարհային Ունիվերսիադային, որը տեղի է ունենալու հուլիսի 1-12-ը Բելգրադում (Սերբիա):
«Ես հուսով եմ, որ մեր սուսերամարտիկները հաջող ելույթ կունենան Եվրոպայի առաջնությունում եւ կմտնեն առաջին 32 սուսերամարտիկների շարքը: Այդպիսի արդյունքը մեզ համար մեծ հաջողություն կլինի: Իսկ տվյալ պահին նրանք ակտիվ մարզվում են»,- նշել է Մադոյանը:
Հայ սուսերամարտիկներն առաջիկա մրցաշարերում հանդես են գալու հավաքականի գլխավոր մարզիչ Անդրանիկ Արազյանի ղեկավարությամբ: Իսկ Ունիվերսիադային Հայաստանի կողմից բացի վերոնշյալ մարզիկներից ելույթ է ունենալու Ռաֆայել Հունանյանը (սուսեր):

19 Июнь 2009 - 14:02 AMT
Армянские фехтовальщики на шпагах Микаель Казарян и Аркадий Мурадян готовятся к чемпионату Европы, который пройдет с 13 по 19 июля в Пловдиве (Болгария). Как сообщил корреспонденту PanARMENIAN.Net генеральный секретарь Федерации фехтования Армении Арташес Мадоян, Мурадян и Казарян до первенства Европы примут участие в 25-й Всемирной летней Универсиаде, который пройдет с 1 по 12 июля в Белграде (Сербия).
«Я надеюсь, что наши фехтовальщики удачно выступят на чемпионате Европы и войдут в число первых 32 фехтовальщиков. Такой результат для нас будет большим успехом. А на данный момент они усердно тренируются», – отметил Мадоян
Армянские фехтовальщики на предстоящих турнирах предстанут под руководством главного тренера сборной Андраника Аразяна. А на Универсиаде от Армении кроме двух вышеуказанных спортсменов выступит также Рафаэль Унанян (шпага).