Հայաստանի հավաքականի կիսապաշտպան Հենրիկ ՄԽիթարյանը պաշտոնապես դարձել է Դոնեցկի «Մետալուրգի» ֆուտբոլիստը: 20-ամյա կիսապաշտպանը Դոնեցկի թիմի հետ 3+2 սխեմայով պայմանագիր է կնքել:
«Երեւանյան «Փյունիկի» եւ Հայաստանի ազգային հավաքականի հարձակվողը վերջին տարիների ամենատաղանդավոր հայ ֆուտբոլիստներից է: 20-ամյա ռմբարկուն արդեն հանդես է եկել իր երկրի թե’ երիտասարդական հավաքականում, եւ թե’ ազգային հավաքականում: Հայաստանի ներկայիս առաջնությանը նա 11 գոլ է հարվածել` հանդիսանալով առաջնության լավագույն ռմբարկուն»,- հաղորդել է «Մետալուրգ» ՖԱ սպորտային տնօրեն Վարդան Իսրայելյանը ակումբային մամլո ծառայությանը տված հարցազրույցում:
Ուկրաինական ակումբը սկսել է պատրաստվել նոր ֆուտբոլային սեզոնին եւ այսօր արտասահմանյան հավաքի կմեկնի Ավստրիա:

20 Июнь 2009 - 09:34 AMT
Полузащитник сборной Армении Генрих Мхитарян официально стал футболистом донецкого «Металлурга». 20-летний полузащитник подписал контракт с донецкой командой по схеме 3+2.
«Нападающий ереванского «Пюника» и национальной сборной Армении – один из самых талантливых армянских футболистов за последние годы. 20-летний форвард уже играл и за молодежную команду своей страны, и за национальную сборную Армении. В нынешнем чемпионате Армении он забил 11 мячей, являясь лучшим бомбардиром чемпионата», – сообщил спортивный директор ФК «Металлург» Вардан Исраелян в интервью клубной пресс-службе.
Украинский клуб начал подготовку к новому футбольному сезону и сегодня о отправится на зарубежный сбор в Австрию.