22 Հունիս 2009 - 07:35 AMT
Ավարտվել է Հայաստանի ֆուտբոլի առաջնության 13-րդ փուլը: Երկրորդ օրը «Բանանցը» եւ «Շիրակը» սեփական դաշտում ընդունել են համապատասխանաբար «Ուլիսին» եւ «Փյունիկին»:
Առաջին խաղում «Ուլիսն» ինչ-որ առումով անսպասելի պարտության մատնեց «Բանանցին» 1:3 հաշվով: Խաղի հաշիվը բացեց «Ուլիսը» 4-րդ րոպեին: Արագ գոլի հեղինակ դարձավ կիսապաշտպան Դավիթ Գրիգորյանը, 24-րդ րոպեինմ հաշիվը կրկնապատկեց «Ուլիսի» կիսապաշտպան Արթուր Քոչարյանը: 2-րդ խաղակեսի սկզբում 46-րդ րոպեին «Բանանցի» պաշտպան Սարգիս Նասիբյանը կարողացավ կրճատել խաղի հաշիվը: Բայց «Բանանցի» խաղը փրկել այդպես էլ չհաջողվեց, առավել եւս որ «Ուլիսը» 66-րդ րոպեին ամրապնդեց իր առավելությունը. երկրորդ գոլի հեղինակ դարձավ Քոչարյանը:
Այսպիսով, «Բանանցը» կրեց իր 5-րդ պարտությունը, իսկ «Ուլիսը» 7-րդ հաղթանակը տարավ Հայաստանի առաջնության ընթացիկ սեզոնում:
Երկրորդ խաղում «Փյունիկը» հյուրերի դաշտում անարդյունք ոչ ոքի խաղաց Գյումրիի «Շիրակի» հետ` թույլ տալով Աշտարակի «Միկային» մնալ մրցաշարային աղյուսակի առաջին դիրքերում: Բայց Հայաստանի գործող չեմպիոնն ունի դեռ 10-րդ փուլի խաղը, որը տեղափոխվել է հուլիսի 7:
Հիշեցնենք, որ առաջին օրը Աշտարակի «Միկան» իր դաշտում հաղթանակ է տարել «Կիլիկիայի» նկատմամբ 2:1 հաշվով եւ դուրս է եկել մրցաշարային աղյուսակի առաջին տեղը: Իսկ «Արարատը» կրեց իր հերթական պարտությունը` այս անգամ հյուրերի դաշտում զիջելով «Գանձասարին» 0:1 հաշվով:

22 Июнь 2009 - 07:35 AMT
Завершился 13 тур первенства Армении по футболу. Во второй игровой день “Бананц” и “Ширак” принимали на своем поле “Улис” и “Пюник” соответственно.
В первом матче “Улис” нанес в какой-то степени неожиданное поражение “Бананцу”, взяв верх со счетом 1:3. Счsет в матче открыли улисцы на 4 минуте. Автором быстрого гола стал полузащитник Давид Григорян, на 24 минуте удвоил счет другой хавбек “Улиса” Артур Кочарян. В начале 2 тайма на 46 минуте защитник “Бананца” Саргис Насибян сумел сократить счет в матче. Но спасти игру “Бананцу” так и не удалось, тем более что улисцы на 66 минуте укрепили свое преимущество: отметился дублем Кочарян.
Таким образом, “Бананц” потерпел свое 5 поражение, а “Улис” одержал 7 победу в текущем сезоне чемпионата Армении.
Во втором матче “Пюник” в гостях сыграл в безрезультативную ничью с гюмрийским “Шираком”, тем самым позволив аштаракской “Мике” остаться на первой позиции турнирной таблицы. Но у действующего чемпиона Армении в запасе матч 10 тура, перенесенный на 7 июля.
Напомним, что в первый игровой день аштаракская “Мика” на своем поле одержала победу над “Киликией” со счетом 2:1 и вышла на первое место турнирной таблицы. А “Арарат” потерпел свое очередное поражение, на этот раз в гостях уступив капанскому “Гандзасару” – 0:1.