23 Հունիս 2009 - 12:53 AMT
Ձյուդոյի Հայաստանի պատանեկան հավաքականը հունիսի 24-ին մեկնում է Սլովենիա, որտեղ հունիսի 26-28 կկայանա Եվրոպայի պատանեկան առաջնությանը: Ինչպես PanARMENIAN.Net-ին հաղորդել են Հայաստանի Ձյուդոյի ֆեդերացիայում, հավաքականը` կազմված 7 մարզիկներից, Կոպեր կմեկնի գլխավոր մարզիչ Մարտին Սարգսյանի ղեկավարությամբ:
Այդպիսով, Հայաստանը «Հին աշխարհի» առաջնությանը կներկայացնեն Երջանիկ Կարապետյանը (48 կգ ք/կ), Գարիկ Հարությունյանը (50 կգ ք/կ), Դավիթ Նիկողոսյանը (55 կգ ք/կ), Դավիթ Ղազարյանը (60 կգ ք/կ), Հայկ Ալեքսանյանը (66 կգ ք/կ), Մհեր Հայրապետյանը (73 կգ ք/կ) եւ Արման Սողոմոնյանը (81 կգ ք/կ):

Юношеская сборная Армении по дзюдо 24 июня отбывает в Словению, где с 26 по 28 июня пройдет юношеский чемпионат Европы. Как сообщили PanARMENIAN.Net в Федерации дзюдо Армении, сборная отбудет в Копер под руководством главного тренера Мартина Саргсяна в составе 7 спортсменов.
Таким образом, Армению на первенстве «Старого света» будут представлять Ерджаник Карапетян (в/к 48 кг), Гарик Арутюнян (в/к 50 кг), Давид Никогосян (в/к 55 кг), Давид Казарян (в/к 60 кг), Айк Алексанян (в/к 66 кг), Мгер Айрапетян (в/к 73 кг) и Арман Согомонян (в/к 81 кг).