23 Հունիս 2009 - 14:17 AMT
Հունիսի 27-ին հայ բռնցքամարտիկ, IBF վարկածով միջին քաշային կարգում չեմպիոն Արթուր Աբրահամը հնարավոր է անցկացնի իր վերջին պաշտպանությունը միջին քաշային կարգում: Աբրահամի խոսքերով, նա բավական ժամանակ է ունեցել, որպեսզի քաշ հավաքի, եւ մոտ ժամանակները պլանավորում է անցնել երկրորդ միջին քաշի: Հունիսի 27-ին նա 10-րդ անգամ պաշտպանելու է իր տիտղոսն անպարտելի Մահիրա Օրալի հետ պայքարում:
Ինչ վերաբերում է Աբրահամի եւ WBC/WBO վարկածով չեմպիոն Քելլի Պավլիկի միջեւ մենամարտին, ապա հայ բռնցքամարտիկը մեղադրում է Պավլիկին եւ նրա գործակալ Բոբ Արումին նրանում, որ ամերիկացին մշտապես խուսափում է իր հետ հանդիպումից: «Ես ասում եմ, որ Պավլիկը մշտապես պատճառաբանություններ է բերում: Կամ նա վնասվածք ունի, կամ չի ցանկանում կռվել: Նա միշտ պատճառներ կգտնի, եւ ես չգիտեմ ինչու: Ես միշտ պատրաստ եմ նրա հետ հանդիպմանը»,- ասել է Աբրահամը:
Նա կարծում է, որ եվրոպացի բռնցքամարտիկները սկսել են գերիշխող դեր խաղալ բռնցքամարտում, քանի որ ամերիկացիները, որոշակի հաջողության հասնելով, կորցնում են կարգապահությունը: «Առանց կարգապահության ամեն ինչ կորում է, իսկ շատ ամերիկացիներ չեն վերահսկում իրենց: Հերիք է դառնան աշխարհի չեմպիոններ, միանգամից թուլանում են եւ դադարում հետեւել իրենց»,- մեջբերում է Աբրահամին boxingscene-ը:

23 Июнь 2009 - 14:17 AMT
В предстоящую субботу, 27 июня, армянский боксер чемпион IBF в среднем весе Артур Абрахам возможно проведет свою последнюю защиту в средневесовой категории. По словам Абрахама, у него было достаточно времени, чтобы набрать вес и в скором времени планирует перейти во второй средний вес. 27 июня он выйдет на защиту своего титула против непобежденного Махира Орала уже в 10 раз.
Что касается объединенного поединка между Абрахамом и чемпионом WBC/WBO Келли Павликом, то армянский боксер обвиняет Павлика и его промоутера Боба Арума в том, что американец постоянно избегает встречи с ним. «Я говорю что Павлик постоянно отговаривается. То он травмирован, то не хочет драться. У него всегда найдутся причины, и я не знаю почему. Я всегда готов ко встрече с ним», – сказал Абрахам.
Абрахам считает, что европейские боксеры начали играть доминирующую роль в боксе поскольку американцы, достигнув определенного успеха, теряют дисциплину. «Без дисциплины все пропадет, а многие американцы не контролируют себя. Стоит им стать чемпионами мира, как тут же расслабляются и перестают следить за собой», – цитирует Абрахама boxingscene.