29 Հունիս 2009 - 07:20 AMT
Ֆուտբոլի Հայաստանի առաջնության 14-րդ փուլի առաջին խաղում «Ուլիսը» հերթական պարտության է մատնել «Արարատին»` 3:0 հաշվով: 4 րոպեի ընթացքում (16 եւ 20) կրկնակի գոլով աչքի է ընկել հարձակվող Արտեմ Ադամյանը, իսկ այդ խաղում վերջակետը դրել է «Ուլիսի» կիսապաշտպան Արթուր Քոչարյանը (64): 13 անգամ պարտության մատնելով «Արարատին»` «Ուլիսն» իր 8-րդ հաղթանակն է տարել Հայաստանի առաջնությունում:
«Բանանցը», որը նախորդ փուլում պարտություն էր կրել «Ուլիսից», կարողացավ վերգտնել իր խաղը եւ հաղթանակ տանել «Կիլիկիայի» հանդեպ` 0:2 հաշվով: Գոլ խփել են հարձակվող Նորայր Գեզալյանը (76-րդ րոպ.) եւ կիսապաշտպան Սամվել Մելքոնյանը (84-րդ րոպ.):
Հաղթանակ է տոնել նաեւ «Գանձասարը»` իր դաշտում առաջ անցնելով Գյումրիի «Շիրակից»` 2:1 հաշվով: Չնայածն նրան, որ հարձակվող Անդրանիկ Բարիկյանի ջանքերով խաղի երկրորդ րոպեին հյուրերը բացել էին հաշիվը, երկրորդ խաղակեսում «Գանձասարին» հաջողվեց փոխել խաղի ընթացքը` դառնալով երկու գոլի հեղինակ, որոնք իր հաշվին գրանցեց կապանցիների հարձակվող Արսեն Ավետիսյանը (48-րդ եւ 73 րդ րոպ.):
Նշենք, որ «Կիլիկիա»- «Բանանց» հանդիպումը պետք է կայանար հունիսի 28-ին, սակայն հուլիսի 2-ին նախատեսվող Եվրոպայի լիգայի որակավորման փուլի բոսնիական «Շիրոկի Բրիեգի» դեմ պատասխան հանդիպման պատճառով կայացել է նախատեսվածից մեկ օր առաջ:
Հունիսի 28-ին տեղի կունենա 14-րդ փուլի վերջին հանդիպումը, որում «Փյունիկը» սեփական հարկի տակ կմրցի առաջնությունում առաջատար դիրք զբաղեցնող «Միկայի» հետ:

29 Июнь 2009 - 07:20 AMT
В центральном матче 14 тура первенства Армении столичный “Пюник” нанес крупное поражение лидеру чемпионата аштаракской “Мике” со счетом 3:0. Счет в матче на 37 минуте открыл нападающий ереванцев Геворг Казарян. Он же отметился голом и на 67 минуте, став, таким образом, автором дубля. И точку в принципиальном поединке на 82 минуте поставил полузащитник Карлен Мкртчян.
Таким образом, “Пюник” набрал 33 очка и единолично возглавил турнирную таблицу чемпионата. Аштаракская “Мика” с 32 очками занимает 2 место таблицы.
В другом матче 14 тура “Улис” нанес очередное поражение “Арарату” со счетом 3:0. В течение 4 минут (16 и 20) отметился дублем нападающий Артем Адамян, а точку в этой игре поставил полузащитник “Улиса” Артур Кочарян (64). Нанеся 13 поражение “Арарату”, “Улис” одержал свою 8 победу в первенстве Армении.
“Бананц”, в прошлом туре потерпевший поражение от “Улиса”, сумел реабилитироваться и в гостевом матче взять верх над “Киликией” со счетом 0:2. Голы на свой счет записали нападающий Норайр Гезалян (76 мин.) и полузащитник Самвел Мелконян (84 мин.).
Победы добился также “Гандзасар”, превзойдя на своем поле гюмрийский “Ширак” со счетом 2:1. Несотря на то, что счет в матче усилиями нападающего Андраника Барикяна уже на 2 минуте открыли гости, во втором тайме “Гандзасару” удалось повернуть чашу весов в свою сторону, отправив два безответных мяча в ворота соперника. Отметился дублем нападающий капанцев Арсен Аветисян (на 48 и 73 минутах).
Игра “Киликия” – “Бананц” должна была состояться 28 июня, но из-за предстоящего 2 июля квалификационного матча Лиги Европы против боснийского клуба “Широки Бриег”, была перенесена на день раньше.