Հայաստանի ազատ ոճի երիտասարդական հավաքականը գլխավոր մարզիչ Արամ Մարգարյանի ղեկավարությամբ ժամանում է Թբիլիսի` հուլիսի 2-ին մասնակցելու Եվրոպայի առաջնությանը: Հայաստանի հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի հավաքականը 8 մարզիկների կազմով հունիսի 30-ին ժամանել է Թբիլիսի: Ազատ ոճի ըմբշամարտի մրցությունները մեկնարկում են հուլիսի 3-ին դասական ոճի ըմբշամարտի մրցաշարի ավարտից հետո: Ինչպես հայտնել է PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին հավաքականի երկրորդ մարզիչ Ավետիք Վարդանյանը, ազատ ոճի ըմբշամարտում Հայաստանը ներկայացնելու են 7 մարզիկներ:
«Հուսով եմ, որ մեր մարզիկները մրցանակային տեղեր կզբաղեցնեն: Մենք լավ ենք պատրաստվել եւ միայն հաղթանակի ենք տրամադրված»,- նշել էՎարդանյանը:
Հայաստանի կողմից ազատ ոճի ըմբշամարտում հանդես են գալու Երվանդ Թադեւոսյանը (50 կգ ք/կ), Օհան Գիկինյանը (55 կգ ք/կ), Նարեկ Սանոյանը (60 կգ ք/կ), Դավիթ Խաչատրյանը (66 կգ ք/կ), Մերուժան Զադոյանը (74 կգ ք/կ), Սերգեյ Խաչատրյանը (84 կգ ք/կ), Անդրանիկ Գալստյանը (96 կգ ք/կ): Նշենք, որ Նարեկ Զադոյանը անցյալ տարվա Եվրոպայի երիտասարդական առաջնության բրոնզե մրցանակակիրն է:
Այսպիսով, Հայաստանն ընդհանուր առմամբ ներկայացնելու են 15 մարզիկներ, որոնցից 8-ը ներկայացնում են հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտը, 7-ը` ազատ ոճը:

Молодежная сборная Армении по вольной борьбе под руководством главного тренера Арама Маргаряна отбудет в Тбилиси на чемпионат Европы 2 июля. Сборная Армении по греко-римской борьбе сегодня уже отправилась в Тбилиси в составе 8 спортсменов. Соревнования вольников же стартуют 3 июня сразу по завершению турнира среди классиков. Как сообщил корреспонденту PanARMENIAN.Net второй тренер сборной Аветик Варданян, в соревнованиях среди вольников Армению будут представлять 7 борцов.
«Я надеюсь, что нашим спортсменам удастся занять призовые места. Мы хорошо подготовились и настроены только на победу», – отметил Варданян
От Армении в турнире среди борцов вольного стиля выступят Ерванд Тадевосян (в/к 50 кг), Оган Гикинян (в/к 55 кг), Нарек Саноян (в/к 60 кг), Давид Хачатрян (в/к 66 кг), Меружан Задоян (в/к 74 кг), Сергей Хачатрян (в/к 84 кг), Андраник Галстян (в/к 96 кг). Отметим, что Нарек Задоян является бронзовым призером прошлогоднего молодежного первенства Европы.
Таким образом, Армению в общем числе будут представлять 15 спортсменов, из которых 8 греко-римского стиля и 7 – вольного.