Հայաստանի ֆուտբոլի հավաքականի նախկին ֆուտբոլիստ Եղիշե Մելիքյանը վարձավճարով հանդես կգա Լուգանսկի «Զարյա»-ում: Այդ մասին հայտնել է սպորտային աշխատանքի գծով «Զարյա»-ի փոխնախագահ Յուրի Պոգրեբնյակը:
29-ամյա պաշտպանը վերջին շաբաթվա շաբաթվա ընթացքում փորձաշրջան էր անցնում ուկրաինական ակումբում: Մելիքյանը 2007-ից հանդես է եկել երեւանյան «Բանանցի» կազմում: Վերջին կես տարին նա անցկացրեց «Ուլիս»-ում, որն այժմ մրցաշարային աղյուսակի 4-րդ հորիզոնականում է:
Եղիշե Մելիքյանի ակտիվում (13.08.1979) իր եկրի ազգային հավաքականի կազմում 29 հանդիպում է, թեեւ ԱԱ-2010 նախընտրական հանդիպումներին նա արդեն մասնակցություն չի ցուցաբերել: Մելիքյանի ծառայողական ցուցակում կան այնպիսի ակումբներ, ինչպիսիք են Դվինը, Ցեմենտը, Արաքսը: 2002-ին նա տեղափոխվեց Դոնեցկի «Մետալլուրգ», որի կազմում չորս սեզոնի ընթացքում անցկացրեց 64 հանդիպում (1 գոլ է հարվածել): Բացի Մետալուրգից Եղիշեն հանդես է եկել եւս մեկ ուկրաինական ակումբում` Ալչեւսկի «Ստալ»-ում, որտեղ նույնպես վարձավճարով էր գտնվում:

1 Июль 2009 - 15:05 AMT
Экс-футболист сборной Армении Егише Меликян будет выступать за луганскую «Зарю» на правах аренды. Об этом заявил вице-президента «Зари» по спортивной работе Юрий Погребняк.
29-летний защитник последнюю неделю находился на смотринах в украинском клубе. Меликян с 2007 года выступал в составе ереванского «Бананца». Последние полгода он провел в команде Улисс, находящейся сейчас на 4-й строчке в турнирной таблице.
В активе Егише Меликяна (13.08.1979) 29 матчей за национальную сборную своей страны, хотя в матчах отбора к ЧМ-2010 он участия уже не принимал. В послужном списке Меликяна такие армянские клубы, как Двин, Цемент, Аракс. В 2002 году он перешел в донецкий Металлург, за который на протяжении четырех сезонов провел 64 матча (забил 1 гол). Кроме Металлурга, еще одним украинским клубом Егише была алчевская Сталь, где он находился в аренде.