Տեկվանդոյի Հայաստանի պատանեկան հավաքականը մեկ արծաթե մեդալ է նվաճել Եվրոպայի պատանեկան 3-րդ առաջնությանը, որն ընթանում էր հունիսի 26-28 Զագրեբում (Խորվաթիա): 7 մարզիկներից բաղկացած Հայաստանի հավաքականից տարբերվեց Ավետ Ղազարյանը (մինչեւ 45 կգ):
Ինչպես PanARMENIAN.Net-ին հաղորդել է Հայաստանի Տեկվանդոյի ֆեդերացիայի փոխնախագահ Վարդան Ղահրամանյանը, չնայած, որ հավաքականը մեկ մեդալ է նվաճել, ընդհանուր առմամբ ինքը գոհ է ելույթներից:
«Մենք միջազգային առաջնություններից միշտ էլ մեդալով ենք վերադարձել: Եւ այս առաջնությունը նույնպես բացառություն չէր: Իհարկե, մենք ավելիին էինք հավակնում, բայց դա էլ վատ արդյունք չէ»,- նշել է Ղահրամանյանը:

2 Июль 2009 - 14:56 AMT
Юношеская сборная Армении по таэквандо завоевала одну серебряную медаль на 3-й чемпионат Европы среди кадетов, который проходил с 26 по 28 июня в Загреб (Хорватия). От сборной Армении, состоящей из 7 спортсменов, отличился Авет Казарян (до 45 кг).
Как сообщил PanARMENIAN.Net вице-президент Федерации таэквандо Армении Вардан Каграманян, несмотря на то, что сборная завоевала одну медаль, в целом он доволен их выступлениями.
«Мы всегда с международных турниров возвращались с медалями. И этот чемпионат также не исключение. Конечно, мы рассчитывали на большее, но и это неплохой результат», – отметил Каграманян.