3 Հուլիս 2009 - 13:23 AMT
«Բանանցի» գլխավոր մարզիչ Արմեն Գյուլբուդաղյանցը «Բանանց» – «Շիրոկի Բրիեգ» հանդիպմանը հաջորդած մամլո ասուլիսին այլեւս ոչինչ չուներ անելու, քան պարզապես ճանաչել իր մրցակցի առավելությունը: Երեւանցիների հոգաբարձուն միայն նշեց, որ պատասխան հանդիպումը կարեւոր է միջազգային փորձի ձեռքբերման տեսակետից:
«Խաղի սկզբում մենք չափազանց լարված էինք եւ խաղը չէր ստացվում: Առաջին խաղակեսի կեսերին լարվածությունը նվազեց, բայց մեզ չհաջողվեց վտանգավոր պահեր ստեղծել մրցակցի դարպասների մոտ: Մենք միայն մեկ գոլային պահ ունեցանք: Երկրորդ խաղակեսում մենք ցանկացանք շտկել դրությունը, բայց չհաջողվեց: Իսկ մրցակիցը շատ կազմակերպված ու գրագետ ֆուտբոլ էր խաղում: Պատասխան հանդիպմանը մենք կփորձենք ավելի գրագետ խաղ ցույց տալ: Դա նաեւ պատվի հարց է, իսկ մեր ֆուտբոլիստները միջազգային հանդիպումների փորձ ձեռք կբերեն»,- նշել է Գյուլբուդաղյանցը:
Հիշեցնենք, որ հուլիսի 2-ին Եվրոպայի Լիգայի որակավորման առաջին ռաունդի առաջին հանդիպմանը «Բանանցը» հյուրընկալեց բոսնիական «Շիրոկի Բրիեգ» ակումբին եւ 0:2 հաշվով պարտություն կրեց:

3 Июль 2009 - 13:23 AMT
Главному тренеру «Бананца» Армену Гюлбудагянцу на пресс-конференции после матча «Бананц» – «Широки Бриег» ничего другого не оставалось, как просто признать превосходство своего соперника. Наставник ереванцев отметил лишь, что ответный матч важен для его подопечных с точки зрения приобретения международного опыта.
«В начале игры мы были слишком напряжены, и игра не получалась. В середине первого тайма напряжение спало, но острых моментов у ворот соперника нам не удалось создать. У нас был всего один голевой момент. Во втором тайме мы хотели исправить положение, но нам не удалось. А соперник играл в очень организованный и грамотный футбол. В ответной игре мы постараемся показать более грамотный футбол. Это также вопрос чести, да наши футболисты наберутся опыта международных встреч», – отметил Гюлбудагянц.
Напомним, что 2 июля в первом матче первого квалификационного раунда Лиги Европы «Бананц» в родных стенах уступил боснийскому клубу «Широки Бриег» со счетом 0:2