Հայաստանի սեղանի թենիսի պատանեկան հավաքականը հուլիսի 9-ին ժամանելու է Պրահա (Չեխիա), որտեղ հուլիսի 10-20-ը մասնակցելու են Եվրոպայի առաջնությանը: Ինչպես հայտնել է PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին Հայաստանի սեղանի թենիսի ֆեդերացիայի գործադիր տնօրեն Էդուարդ Գեւորգյանը, հայ թենիսիստների պատվիրակությունը համակարգող Ռոբերտ Ասատրյանի ղեկավարությամբ 14 մարդու կազմով ժամանում է Պրահա, այդ թվում 11 մարզիկներ:
«Մենք հույս ունենք, որ մեր թիմը հաջող ելույթ կունենա: Տվյալ պահին մեր ֆեդերացիան իր ուշադրությունը կենտրոնացնում է հիմնականում պատանի մարզիկների վրա: Մեր թիմում կան մի շարք ընդունակ թենիսիտներ, որոնց թվում Ռուբինա Վարդանյանը, Հարություն Հարությունյանը, որի հետ հիմնականում մենք հույսեր ենք կապում»,- նշել է Գեւորգյանը:
Գեւորգյանի խոսքերով, հիվանդության պատճառով Եվրոպայի առաջնությանը չի մասնակցելու խոստումնալից թենիսիստուհի Աննա Ադամյանը:

Юношеская сборная Армении по настольному теннису 9 июля отбудет в Прагу (Чехия), где с 10 по 20 числа примет участие в чемпионате Европы. Как сообщил корреспонденту PanARMENIAN.Net исполнительный директор Федерации настольного тенниса Армении Эдуард Геворкян, делегация армянских теннисистов под руководством координатора Роберта Асатряна отбудет в Прагу в составе 14 человек, в том числе 11 спортсменов.
«Мы надеемся на успешное выступление нашей команды. На данный момент наша федерация свое внимания акцентирует в основном на юных спортсменов. В нашей команде есть ряд очень способных теннисистов, в том числе Рубина Варданян, Арутюн Арутюнян, с кем в основном мы и связываем надежды», – отметил Геворкян.
По словам Геворкяна по причине болезни в первенстве Европы не примет участия ранее заявленная и одна из самых перспективных теннисисток Армении Анна Адамян.