IBF վարկածով առաջին թեթեւագույն քաշում աշխարհի չեմպիոն Ջոզեֆ Ագբեկոն, որը հուլիսի 11-ին մենամարտելու է IBF/WBA/WBC գոտիների կրող Վախթանգ Դարչինյանի հետ, հայտարարել է, որ հայի հետ հաշիվներն ավելի շուտ կմաքրի, քան դա արել է Նոնիտո Դոները:
«Չեմ կարծում, որ Վիկն իրականում մտածում է, որ ես անվտանգ եմ: Կարելի է ամեն ինչ ասել, ինքներդ եք հասկանում: Կարծում եմ, որ ես ամենաուժեղ հակառակորդն եմ նրանցից, ովքեր հանդիպել են նրա ճանապարհին: Ես ոչ մի անգամ նոկաուտի չեմ ենթարկվել, ի տարբերություն Վախթանգի, ուստի չեմ հասկանում, ինչու է նա խոսում տոտալ առավելության մասին, թեեւ չի փորձել իմ հետ մենամարտել: Կարող եմ ասել, որ նա վճարելու է իր երկար լեզվի համար: Տեսնենք, թե ինչ է ասելու Վիկը մեր մարտից հետո: Ես նրա հաշիվներն ավելի շուտ կմաքրեմ, քան Նոնիտո Դոները»,- մեջբերում է Ագբեկոյին eastsideboxing.com-ը:
Ագբեկոյի խոսքերով, Դարչինյանի հետ մարտը նրա համար շատ կարեւոր է, քանի որ հաղթանակի դեպքում նրա համար ճանապարհ կբացվի դեպի նոր չեմպիոնական մենամարտեր:
«Առաջին հերթին, հաղթանակի դեպքում ինձ համար ճանապարհ կբացվի դեպի նոր չեմպիոնական մենամարտեր, երկրորդ` ես եւս մեկ քայլով կմոտենամ իմ բաղձալի երազանքին` աշխարհի բացարձակ չեմպիոնին: Ես միշտ ցանկացել եմ մենամարտել լավագույն մարտիկների հետ, դա իրական կդառնա Վիկի պարտությունից հետո»,- ասել է Ագբեկոն:

3 Июль 2009 - 16:36 AMT
Чемпион мира IBF в первом легчайшем весе Джозеф Агбеко, которому 11 июля предстоит выйти в ринг против обладателя поясов IBF/WBA/WBC Вахтанга Дарчиняна, заявил, что расправится с армянином быстрее, чем это сделал Нонито Донэр.
«Не думаю, что Вик действительно думает, что я неопасен. Говорить можно всё, что угодно, сами понимаете. Считаю, что я самый сильный оппонент из тех, кто встречался на его пути. Я ни разу не был нокаутирован, в отличие от Вахтанга, поэтому не понимаю, зачем он говорит о тотальном превосходстве, хотя даже не пробовал выйти в ринг против меня. Могу сказать, что он поплатится за свой длинный язык. Посмотрим, что Вик будет говорить после нашего боя. Я расправлюсь с ним быстрее, чем Нонито Донер», -цитирует Агбеко eastsideboxing.com
По словам Агбеко, бой с Дарчиняном для него очень важен, поскольку в случае победы ему откроется дорога к новым чемпионским поединкам.
«Во-первых, победа откроет мне дорогу к новым чемпионским поединкам, а во-вторых, я ещё на один шаг приближусь к своей заветной мечте – стать абсолютным чемпионом мира. Мне всегда хотелось боксировать против лучших бойцов, это станет реальным после победы над Виком», – сказал Агбеко