WBA վարկածով երկրորդ ամենաթեթեւ քաշային կարգում (մինչեւ 52 կգ) 32-ամյա չեմպիոն, արգենտինուհի Կարոլինա Մարսելե Գուտիերես Գայտեն հայտնել է, որ հուլիսի 4-ին մտադիր է խլել գոտիները պրոֆեսիոնալ կանանց WBA եւ WIBF վարկածով աշխարհի երկակի չեմպիոն Սյուզաննա Կենտիկյանից (Killer Queen):
Դեռեւս երբ Գայտեն Արգենտինայում էր, հանկարծամահ եղավ նրա հայրը, որը միշտ ուղեկցում եւ աջակցում էր նրան, բայց Գայտեն, այնուամենայնիվ, որոշեց գալ Գերմանիա:
«Իմ հայրը չէր ցանկանա, որպեսզի ես չեղյալ հայտարարեի այդ մենամարտը: Այժմ դա ինձ համար կրկնակի խթան է հաջող ելույթի համար եւ ես անպայման դուրս կգամ ռինգ: Ես ինտենսիվորեն պատրաստվել եմ այս մենամարտին: Երկու չեմպիոնական գոտին ավելի ցածր քաշային կարգում նույնպես մեծ շարժառիթ է»,- նշել է Գայտեն:
Գայտեի մարզիչ Կարլոս Տոլլոն իր հերթին հաստատել է` չանայծ, որ Կարոլինան քաշ է իջեցրել, Գերմանիայում կայանալիք մենամարտը երկու գոտիների համար երկակի շարժառիթ է, եւ նա անկասկած կմենամարտի Կենտիկյանի հետ:
Գայտեն տպավորիչ ռեկորդ է սահմանել կանանց պրոֆեսիոնալ բռնցքամարտում` 15 հաղթանակած մենամարտերից 11 ավարտելով նոկաուտով: Գայտեն 2008թ. հոկտեմբերին խլեց չեմպիոնի տիտղոսը բրազիլուհի Ռոսսիլետ Դոս Սանտոսից: «Մարդասպան-թագուհու» հանդեպ հաղթանակի դեօքում Կարոլինա Գայտեն մտադիր է անցնել ավելի բարձր քաշային կարգ:

4 Июль 2009 - 08:19 AMT
32-летняя чемпионка WBA во втором наилегчайшем весе (до 52 кг), аргентинка Каролина Марселе Гутиеррес Гайте заявила, что 4 июля намерена отобрать пояс у двукратной чемпионки мира в наилегчайшем весе (до 51 кг) среди женщин-профессионалов по версиям WBA и WIBF Сюзанна Кентикян (Killer Queen).
Незадолго до того, как Гайте покинула Аргентину, внезапно скончался ее отец, который всегда сопровождал и поддерживал ее, но Гайте все же решила приехать в Германию.
“Мой отец бы не хотел, чтобы я отменила этот поединок. Теперь для меня это двойная мотивация для успешного выступления и я обязательно выйду на ринг. Я интенсивно готовилась к этому бою. Два чемпионских пояса в более низкой весовой категории также являются большой мотивацией”, – отметила Гайте
Тренер Гайте Карлос Толло, в свою очередь, подтвердил, что несмотря на то, что Каролина Каролина скинула вес, поединок в Германии за два пояса – это двойная мотивация и она без сомнения выйдет на ринг против Кентикян.
Гайте установила впечатляющий рекорд в женском профессиональном боксе, из 15 победных поединков 11 завершив нокаутом. Гайте отобрала чемпионский пояс в октябре 2008 года, победив бразильянку Россилет Дос Сантос. В случае победы над “Королевой-убийцей” Каролина Гайте намерена перейти в более высокую весовую категорию.