4 Հուլիս 2009 - 11:29 AMT
Պարտություններ չունեցող WBA եւ WIBF վարկածներով ամենաթեթեւ քաշային կարգում չեմպիոն, Հայաստանից 21-ամյա Սյուզի Կենտիկյանը (24(16)-0-0) հուլիսի 4-ին Համբուրգում կմենամարտի WBA վարկածով երկրորդ ամենաթեթեւ քաշային կարգում (մինչեւ 52 կգ) չեմպիոն, արգենտինուհի Կարոլինա Մարսելե Գուտիերրես Գայտեի (15(11)-1-0) հետ: Կենտիկյանի խոսքով, ռինգում ինքը գործելու է` կիրառելով իր ողջ ունակությունները:
«Նախապատրաստությունն առաջիկա մենամարտին շատ լավ է անցել” Դա նոր մենամարտ է, քանի որ ես մրցելու է նոր քաշային կարգում աշխարհի չեմպիոնի հետ: Ես պետք է գործադրեմ բոլոր ջանքերս: Իմ վերջին մենամարտը Ելենա Ռիդի դեմ կարեւոր է, որովհետեւ ես գիտեի, որ կարող եմ պահել տեմպը 10 ռաունդների ընթացքում»,- նշել է Կենտիկյանը:
Կենտիկյանի մարզիչ Մագոմետ Շաբուրովը առաջիկա մենամարտին լավատեսությամբ է վերաբերվում:
«Ես գտնում եմ, որ Գայտեի կողմից համարձակ քայլ է իջնել մեկ քաշային կարգով եւ մենամարտել Սյուզիի հետ: Սակայն մենք շատ լավ ենք պատրաստվել եւ, ինչպես դա սովորաբար լինում է, Սյուզին հրավառություն ցույց կտա: Կարծում եմ` Սյուզիի արագությունը կդառնա Գայտեի հանդեպ նրա հաղթանակի բանալին»,- հայտնել է Շաբուրովը:

4 Июль 2009 - 11:29 AMT
Не имеющая поражений чемпионка WBA и WIBF в наилегчайшем весе, 21-летняя Сюзи Кентикян (24(16)-0-0) из Армении 4 июля в Гамбурге выйдет на ринг против чемпионки WBA во втором наилегчайшем весе (до 52 кг) аргентинки Каролины Марселе Гутиеррес Гайте (15(11)-1-0). По словам Кентикян, на ринге она будет действовать с полной отдачей.
“Подготовка к предстоящему бою прошла отлично. Это будет новый поединок, поскольку я выйду против чемпионки мира в новой весовой категории. Я должна приложить все усилия. Мой последний бой против Елены Рид был важным, потому что я знала, что могу держать темп в течение 10 раундов”, – отметила Кентикян
Тренер Кентикян Магомет Шабуров смотрит на предстоящий поединок своей подопечной с оптимизмом.
“Я считаю, что со стороны Гайте мужественно опуститься на весовую категорию ниже и боксировать с Сюзи. Однако мы очень хорошо подготовились и, как обычно это бывает, Сюзи покажет фейерверк. Думаю, что скорость Сюзи станет ключом к ее успеху в этом бою”, – заверил Шабуров