6 Հուլիս 2009 - 12:28 AMT
Չեխով մերձմոսկովյան քաղաքում հունիսի 30-ից հուլիսի 4-ը տեղի է ունեցել համառուսական «Ռուսաստանի ուժեղագույն բռնցքամարտիկների մրցաշար» ավելի քան 80 բռնցքամարտիկների մասնակցությամբ, որոնք շարքում եղել են հայազգի բռնցքամարտիկներ, որոնցից չորսը հաջող են ելույթ ունեցել` արժանանալով երկու ոսկե եւ երկու արծաթե մեդալների:
Այսպիսով, մինչեւ 48 կգ քկ-ում չեմպիոնի տիտղոսը նվաճել է Չելյաբինսկի մարզը ներկայացնող Եվրոպայի չեմպիոն Դավիթ Հայրապետյանը եւ մինչեւ 51 կգ ք/կ-ում` Միշա Ալոյանը (Նովոսիբիրսկի մարզ): Վերջինս եզրափակիչում համոզիչ հաղթանակ է տարել Ռուսաստանի հավաքականի վետերան 29-ամյա Գեորգի Բալակշինի նկատմամբ, որը տարիներ շարունակ իշխել է ռուսական բռնցքամարտի գերթեթեւագույն կարգում:
Եւս երկու հայեր` Արմենակ Համբարձումյանը Ստավրոպոլի մարզից (Մինչեւ 57 կգ ք/կ) եւ մոսկվացի Դավիթ Առուստամյանն (մինչեւ 69 կգ ք/կ) արժանացել են արծաթե մեդալների:
Ինչպես ավելի վաղ հայտնել է Ռուսաստանի բռնցքամարտի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Նիկոլայ Խրոմովը, Չեխովի մրցությունները գնահատվում են որպես պատրաստություն աշխարհի առաջնությանը, որը տեղի է ունենալու Իտալիայում սեպտեմբերի 1-12-ը:

6 Июль 2009 - 12:28 AMT
В подмосковном городе Чехов с 30 июня по 4 июля прошел всероссийский “Турнир сильнейших боксеров России” с участием более 80 боксеров, среди которых также были боксеры армянского происхождения, четверо из которых выступили удачно, удостоившись двух золотых и двух серебряных медалей.
Таким образом, в весовой категории до 48 кг титул чемпиона завоевали представляющий Челябинскую область боксер чемпион Европы Давид Айрапетян и в весовой категории до 51 кг Миша Алоян (Новосибирская обл.). Последний в финале одержал уверенную победу над 29-летним ветераном сборной России Георгием Балакшиным, много лет безраздельно правившим в наилегчайшем весе российского бокса.
Еще два армянина: Араик Амбарцумов из Ставропольского края (в/к до 57 кг) и москвич Давид Арустамян (в/к до 69 кг), удостоились серебряных медалей.
Как ранее сообщал главный тренер сборной России по боксу Николай Хромов, соревнования в Чехове расцениваются как этап подготовки к чемпионату мира, который пройдет с 1 по 12 сентября в Италии.