Այսօր Հայաստանի պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանն ընդունել է «ՀՀ վարչապետի գավաթ-2009» միջգերատեսչական առաջնության հաղթողին` իր գլխավորած գերատեսչության հավաքականին: Շնորհավորելով պատվավոր առաջին տեղը զբաղեցնելու առթիվ՝ նախարարը նշեց, որ այս հաղթանակը պատահականություն չէ, քանի որ սպորտը բանակում կարեւորագույն դեր ունի: Սպաների եւ զինվորների ֆիզիկական բարձր պատրաստությամբ է պայմանավորված մարտական խնդիրների արդյունավետ կատարումը:
Հունիսի 3-ին ՀՀ պաշտպանության նախարարության հավաքականը «ՀՀ վարչապետի գավաթ-2009» խաղարկության եզրափակիչ հանդիպմանը 6:0 հաշվով հաղթանակ տարավ ՀՀ Արտակարգ իրավիճակների նախարարության հավաքականի հանդեպ:
Ինչպես PanARMENIAN.Net-ին հաղորդել է ՀՀ պաշտպանության նախարարի մամլո քարտուղար Սեյրան Շահսուվարյանը, ՀՀ վարչապետի սպորտային այս նախաձեռնության նպատակն էր նաեւ ամրապնդել գերատեսչությունների փոխգործակցությունը եւ համախմբել տարբեր կառույցներում աշխատող մարզասերներին:
Հանդիպման ավարտին Սեյրան Օհանյանը ՊՆ ֆուտբոլային թիմի անձնակազմին հանձնեց դրամական պարգեւներ, իսկ առաջին տեղը զբաղեցրած հավաքականի պատվոգիրն ու հուշամեդալը հաղթողները փոխանցեցին պաշտպանության նախարարին:

Сегодня министр обороны Армении Сейран Оганян принял победителя межведомственного турнира «Кубок премьер-министра РА-2009», команду возглавляемого им ведомства. Поздравив обладателей Кубка с победой, министр обороны отметил, что эта победа – не случайность, поскольку спорт играет важную роль в вооруженных силах РА, а результативность выполнения боевых заданий обуславливается высокой физической подготовкой офицеров и солдат армянской армии.
3 июня команда министерства обороны РА в финальном матче розыгрыша “Кубка премьер-министра РА” одержала победу над командой Министерства по чрезвычайным ситуациям РА со счетом 6:0.
Как сообщил PanARMENIAN.Net пресс-секретарь министра обороны РА, полковник Сейран Шахсуварян, цель данного спортивного мероприятия – укрепить сотрудничество ведомств Армении и объединить любителей спорта, работающих в разных структурах.
В конце встречи Сейран Оганян вручил членам команды МО денежные вознаграждения. Победители, в свою очередь, передали министру обороны памятную медаль и грамоту за первое место.