Հուլիսի 7-ին տեղի է ունեցել Հայաստանի ֆուտբոլի բարձրագույն լիգայի առաջնության 11-րդ փուլի հետաձգված հանդիպումը, որտեղ «Փյունիկն», իր դաշտում ընդունում էր «Արարատին»: Խաղն ավարտվեց ոչ ոքի, 0:0 հաշվով, ինչը թույլ տվեց «Արարատին» աշխատել իր առաջին միավորը առաջնությունում:
Այս խաղն ազդեցություն չունեցավ մրցաշարային աղյուսակում թիմերի դիրքի վրա: 14 փուլերից հետո նախկինի պես առաջատարը «Փյունիկն» է, Աշտարակի «Միկան» ետ է մնում Հայաստանի չեմպիոնից 2 միավորով: Աղյուսակի 3 եւ 4 հորիզոնականները զբաղեցնում են «Բանանցն» ու «Ուլիսը»: Աղյուսակը եզրափակում է «Արարատը» միակ միավորով:
15-րդ փուլի խաղերը տեղի կունենան հուլիսի 25-ին եւ 26-ին, քանի որ այդ ժամանակահատվածում 4 հայկական թիմեր հանդիպումներ կունենան Եվրոպայի գավաթի համար խաղերում:

7 июля состоялась отложенная встреча 11 тура первенства Высшей Лиги Армении по футболу, в котором чемпион Армении «Пюник» принимал на своем поле аутсайдера первенства «Арарат». Матч завершился нулевой ничьей, что позволило «Арарату» заработать первое очко в чемпионате.
Этот матч не повлиял на положение команд в турнирной таблице первенства. После 14 туров по-прежнему лидирует «Пюник», аштаракская «Мика» отстает от чемпиона Армении на 2 очка. 3 и 4 строчки таблицы занимают «Бананц» и «Улис» соответственно. Замыкает таблицу с единственным очком ереванский «Арарат».
Игры 15 тура состоятся 25 и 26 июля, поскольку в этом промежутке от 7 июля 4 армянских клуба проведут еврокубковые встречи.