Հայաստանը ներկայացնող Սերգեյ Պեվնեւը, որն իր մարզիչ Միքայել Ջիլայանի հետ մեկնել էր Պրահա` մասնակցելու համար Եվրոպայի երիտասարդական առաջնությանը, անհաջող է հանդես եկել բատերֆլայ (50մ) մարզաձեւում եւ 28.10 վայրկյան արդյունքով, գրավել է վերջին 63-րդ տեղը:
50մ եւ 200 մ ազատ ոճի մարզաձեւում 17-ամյա լողորդն ավելի լավ հանդես չեկավ, սակայն մի շարք լողորդների բացակայության ու որակազրկման պատճառով 2.1.66 վայրկյան եւ 26.33 վայրկյան արդյունքով զբաղեցրեց համապատասխանաբար 67-րդ եւ 71-րդ տեղերը:
50 եւ 100 մ ազատ ոճի մարզաձեւերի մրցումներին Պեվնեւը չի մասնակցել: Ինչպես հաղորդել է PanARMENIAN.Net-ին Հայաստանի լողի ֆեդերացիայի նախագահ Իգոր Սաֆարյանը, պատճառը սուր ցավերն էին որովայնի հատվածում:
«Պեվնեւը Երեւան կվերադառնա հուլիսի 14-ին: Նա չի մասնակցել երկու մարզաձեւերի մրցումների առողջական խնդիրների պատճառով, եւ ես վստահ եմ, որ նրա անհաջող ելույթը հիմնականում պայմանավորված էր հիվանդությամբ»,-նշել է Սաֆարյանը:

13 Июль 2009 - 16:03 AMT
Армянский пловец Сергей Певнев, отбывший под руководством тренера Микаеля Джилаяна в Прагу на молодежный чемпионат Европы, неудачно выступил в дисциплине баттерфляй (50м) и с результатом 28.10 сек. занял последнее 63 место.
В дисциплине свободный стиль на дистанции 50 и 200м. 17-летний пловец выступил не лучше, но по причине отсутствия и дисквалификации ряда пловцов с результатом 2.1.66 сек и 26.33 сек. занял 67 и 71 места соответственно.
В дисциплинах свободный стиль на 50 и 100 метров Певнев участия не принял. Как сообщил PanARMENIAN.Net президент Федерации плавания Армении Игорь Сафарян, причиной явились внезапные боли в желудке.
«Пневнев вернется в Ереван 14 июля. Он не принял участия в двух намеченных дисциплинах из-за нездоровья, и я уверен, что его неудачное выступление во многом обуславливается болезнью», – отметил Сафарян.