16 Հուլիս 2009 - 14:07 AMT
Հայ խոցասուսերակիրներ Միքայել Ղազարյանը, Արկադի Մուրադյանը եւ Էդգար Ավետիսյանը ավարտեցին իրենց ելույթները Պլովդիվում
Միքայել Ղազարյանն ու Արկադի Մուրադյանը դուրս մնացին դեռեւս խմբային փուլում: Իսկ Է.Ավետիսյանը հաջողությամբ հաղթահարելով այդ փուլը, դուրս եկավ 1/64, որտեղ եւս անհաջող հանդես եկավ, ընդհանուր ստուգարքում զբաղեցնելով 54-րդ տեղը:
Ինչպես PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին է ասել Հայաստանի սուսերամարտի ֆեդերացիայի գլխավոր քարտուղար Արտաշես Մադոյանը, Ավետիսյանի հաջողությունը խմբային փուլում, առավել եւս մեկ հաղթանակը փլեյ-օֆում ավելի քիչ հավանական էր համարվում, քան Ղազարյանի ու Մուրադյանի հաջողությունը:
«Էդգարը նոր է վերադարձել ծառայությունից եւ մենք նրան առաջնության գործուղեցինք, որպեսզի նա վերականգնի իր մարզավիճակը: Սակայն նրա դուրս մնալը խմբային փուլում մեզ համար անակնկալ էր: Մենք ավելի շուտ հաջողություններ էինք ակնկալում Ղազարյանից ու Մուրադյանից: Ինչ վերաբերում է թիմային մրցաշարին, ապա մենք չմասնակցեցինք, քանի որ պատրաստ չէինք»,-ասել է Մադոյանը:

16 Июль 2009 - 14:07 AMT
Армянские фехтовальщики на шпагах Микаел Казарян, Аркадий Мурадян и Эдгар Аветисян завершили свои выступления на чемпионате Европы в Пловдиве (Болгария).
Микаел Казарян и Аркадий Мурадян выбыли с турнира еще в групповом этапе. А Эдгар Аветисян успешно преодолев групповой барьер, вышел в 1/64, где также выступил удачно, взяв верх над голландцем Матьисом Де Вриесом со счетом 15:12, но в 1/32 проиграл немецком спортсмену Свену Шмидту – 8:15 и в общем зачете занял 54 место.
Как сообщил корреспонденту PanARMENIAN.Net генеральный секретарь Федерации фехтования Армении Арташес Мадоян, выход Аветисяна из группы, а тем более одна победа в плей-офф считался менее вероятным, чем успех Казаряна и Мурадяна.
«Эдгар недавно вернулся со службы и мы отправили его на чемпионат для того, чтобы он начал набирать форму. Но его выход из группы для нас был менее ожидаем. Скорее мы ждали успеха от Казаряна и Мурадяна. Что касается командного турнира, то мы не приняли в нем участия, поскольку не были готовы», – отметил Мадоян.
Делегация армянских фехтовальщиков во главе с главным тренером сборной Андраником Аразяном вернется в Ереван 17 июля.