17 July 2009 - 18:00 AMT
Հուլիսի 17-ին ՀՀ սպորտի եւ երիտասարդության նախարար, ՀՀ Ազգային օլիմպիական կոմիտեի գլխավոր քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է հայ մարզիկների պատվիրակությանը, որը հուլիսի 18-25 ին Ֆինլանդիայի Տամպերե քաղաքում կմասնակցի Եվրոպայի օլիմպիական երիտասարդական 10-րդ փառատոնին: Հայաստանն այդ ստուգատեսում կներկայացնեն 20 մարզիկ մարզուհիներ: Նրանք հանդես կգան վեց մարզաձեւերում` ձյուդո, թեթեւ աթլետիկա, հեծանվային սպորտ, թենիս, սպորտային մարմնամարզություն եւ լող:
ՀՀ սպորտի նախարարը հաջողություն է մաղթել մարզիկներին ու հույս հայտնել, որ նրանք ըստ արժանվույն կներկայացնեն Հայաստանը միջազգային փառատոնում: Նրանց հաջողություն մաղթեց նաեւ ՀՀ ԱՕԿ-ի առաջին փոխնախագահ Ռազմիկ Ստեփանյանը:

17 Июль 2009 - 18:00 AMT
17-го июля министр спорта и по вопросам молодежи РА, генеральный секретарь Национального Олимпийского Комитета РА Армен Григорян принял делегацию армянских спортсменов, которая 18 июля отбудет в Тампере (Финляндия) на 10-й летний Европейский Молодежный Олимпийский Фестиваль.
Армения будет представлена 20 спортсменами, в том числе семью девушками, которые выступят в 6 видах спорта: дзюдо, легкая атлетика, велоспорт, теннис, плавание и спортивная гимнастика.
Глава спортивного ведомства Армении пожелал спортсменам удачи и выразил надежду, что они достойно представят Армению на международном фестивале.