23 Հուլիս 2009 - 19:13 AMT
Հուլիսի 24-ին Հայաստանի լրագրողների ֆուտբոլային թիմը, ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանի հովանավորությամբ ու «Արմավիա» ընկերության աջակցությամբ, կմեկնի Կլինցի (ՌԴ Բրյանսկի շրջան) ԱՊՀ երկրների ու Բալթիայի լրագրողների ֆուտբոլային թիմերի միջեւ հինգերորդ միջազգային մրցաշարին մասնակցելու նպատակով:
Հայկական թիմից բացի մրցաշարին կմասնակցեն նաեւ լրագրողների թիմեր Վոլգոգրադից, Մինսկից, Մոսկվայից (ՆՏՎ+), Վիլնյուսից, Լուցկից ու Բրայնսկից: Մրցումների կազմակերպիչներն են Բրյանսկի մարզի Երիտասարդական քաղաքականության, ֆիզիկական կուլտուրայի ու սպորտի կոմիտեն, Բրյանսկի ֆուտբոլի մարզային ֆեդերացիան:
Թիմերը ուժերը կչափեն նաեւ սեղանի թենիսում, նրանց սպասում է նաեւ մշակութային ծրագիր:
Հայկական թիմի կազմում ընդգրկված են` Արմեն Պետրոսյանը (Արտասահմանյան լրագրողների ասոցիացիա), Էդուարդ Հայրապետյանը (Կենտրոն համայնքի կադաստրի մամլո ծառայություն), Դավիթ Նազարյանը (PanARMENIAN.Net լրատվական գործակալություն), Արամ Արոյանը («Ռեգնում» լրատվական գործակալություն), Էմիլ Սարգսյանը («Հայաստանի Հանրապետություն» օրաթերթ), Հովհաննես Հակոբյաը (Արտասահմանյան լրագրողների ասոցիացիա), Արման Ալավերդյանը («Մեդիամաքս» գործակալություն), Տիգրան Հովհաննիսյանը (թիմի ավագ, «7 օր» կայքէջի ռուսական վարկածի խմբագիր, ԱԻՆ մամլո ծառայություն):
2000թ.Բաքվում նմանատիպ մրցաշարից բացի, Հայաստանի լրագրողների ֆուտբոլային թիմը 1999թ. ի վեր մասնակցել է ԱՊՀ ու Բալթիայի երկրների լրագրողների շրջանում բոլոր առաջնություններին: 2001թ. ի վեր Հայաստանի թիմին հովանավորում էր ՀՀ այն ժամանակվա նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը, իսկ անցյալ տարվանից թիմը ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանի հովանու ներքո է գործում:

23 Июль 2009 - 19:13 AMT
24 июля футбольная команда журналистов Армении под патронажем президента Армении Сержа Саргсяна и при поддержке авиакомпании «Армавиа» направится в Клинцы (Россия, Брянская область) для участия в пятом международном турнире среди футбольных команд журналистов стран СНГ и Балтии.
Помимо армянской команды в первенстве примут участие также журналистские дружины из Волгограда (Россия), Минска (Белоруссии), Москвы (НТВ+), Вильнюса (Литва), Луцка (Украина) и Брянска (Россия). Организаторами соревнований являются Комитет по молодежной политике, физической культуре и спорту Брянской области, Брянская областная федерация футбола.
Команды репортеров не только проверят свое футбольное мастерство, но и померятся силами в настольном теннисе. Журналистов ждет также культурная программа.
В составе армянской команды выступят Армен Петросян (АЗК), Эдуард Айрапетян (Пресс-служба Кадастра общины Центр), Давид Назарян (информационное агентство Panarmenian.net), Арам Ароян (информационное агентство «Регнум»), Эмиль Саркисян (газета «Айастани Анрапетутюн»), Ованес Акопян (АЗК), Арман Алавердян (информационное агентство «Медиамакс»), Тигран Оганесян (капитан команды, редактор русской версии сайта «7оr», пресс-служба МЧС).
Помимо аналогичного турнира, проходившего в 2000 году в Баку, команда журналистов Армении по футболу с 1999 года участвовала во всех чемпионатах среди команд журналистов стран СНГ. С 2001 года спонсором команды Армении являлся президент Армении Роберт Кочарян, а с прошлого года команда находится под патронажем президента РА Сержа Саргсяна.